Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Ціна на газ для підприємств на аукціонах Української енергетичної біржі у 2023 році

Ціна на газ для підприємств на аукціонах Української енергетичної біржі у 2023 році

17 січня 2023 року відбулись перші торги з продажу газу власного видобутку для підприємств, що здійснюють виробництво соціально значущих продовольчих товарів. Під час аукціону було реалізовано 1346 тис.м.куб природного газу.

Завдяки відкритому аукціону на УЕБ вдалося забезпечити вільний доступ усіх учасників до торгів, а також їх проведення на засадах чесної конкуренції. Компанії представили 137 лотів, зі стартовими цінами на прриродний газ від  6154 до 17770 за тис. м. куб. Серед продавців, що пройшли акредитацію та приймали участь у торгах є наступні підприємства:

  • – ПРаТ “Природні ресурси”
  • – ТОВ “СГС”
  • – ТОВ “Еско-Північ”
  • – ТОВ “Косул”
  • – ПРаТ “Нафтогазвидобування”
  • – ПРаТ “Укргазвидобуток”

На виході середньозважена ціна, що сформувалась в результаті торгів, становить 11600 грн. / тис.м.куб.

Окремо слід зазначити, що на таких аукціонах вітчизняні виробники, які займаються створенням соціальних продуктів, мають можливість придбати природний газ за ціною, яка є суттєво нижчою за інші ринкові пропозиції. Такі заходи стабілізують роботу у воєнний час і дозволяє тримати рівень цін на найважливіші споживчі продукти на стабільному рівні. 

Перелік таких компаній затверджує Мінагрополітики. Більшість з них відносяться до сфери виробництва хліба та хлібопекарської продукції. Торги для них проводяться на спеціальних умовах.

Для інших категорій промислових підприємств ціна природного газу формується в залежності від обсягів попиту і пропозиції, тобто є ринковою за своєю суттю.

Де можна дізнатися ринкові ціни на газ для промислових підприємств України

На сьогодні Українська енергетична біржа – єдине джерело ринкових цін на природний газ. Україна знаходиться в орбіті європейських принципів, тому навіть сьогодні в умовах війни торги з купівлі та продажу природного газу здійснюються у відкритому електронному форматі біржових торгів. 

УЕБ – найзручніший та відомий сервіс, що займається аукціонами на природний газ під час воєнного стану. За 2022 року на УЕБ у категорії “Природний газ” реалізовано 167,5 млн. куб. м. природного газу. 

Портал пропонує користувачам Графік актуальних цін на природний газ для підприємств на українських ринках (детальніше за посиланням https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsina-na-gaz-dlya-pidpriemstv-na-auktsionah-ukrainskoi-energetic/  )

На кінець 2022 року в системі Української енергетичної біржі є акредитованими за напрямком “Природний газ” понад 450 компаній. 

Це свідчить про популярність платформи, де цілковито забезпечена вільна конкуренція між учасниками торгів. Що в свою чергу формує реальну ціну природного газу для промислових підприємств України.

Щоб прийняти участь у наступних торгах необхідно пройти процедуру акредитації за напрямом “Природний газ” на офіційному порталі Української енергетичної біржі.

Для отримання оперативної інформації з газового ринку, зокрема про майбутні торги та їх результати, потрібно налаштувати Email-розсилку та підписатися на Telegram-канал “УЕБ – Природний газ”.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x