Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Пакет малюка 2021: які зміни в 2021 році в Україні

Пакет малюка 2021: які зміни в 2021 році в Україні

З 1 січня 2021 року «Пакет малюка», який видається батькам відразу після народження дитини повернувся в пологові будинки України і тепер всі бажаючі можуть його отримати. Починаючи з весни проект “пакет малюка” був заморожений державою. У липні 2020 року Мінсоцполітики повідомило, тим хто не отримали бебі-бокс у 2020 році буде надано грошову компенсацію. Однак восени минулого року в Україні відновили надання “пакета малюка”.

А початок ери видачі цього пакету почалася восени 2018 року. В дані набори входили предмети гігієни, одяг для новонароджених, підгузники та інші товари.

Скільки коштує пакет малюка?

Верховна Рада підтримала в другому читанні проект закону №5604 «Про внесення змін до Закону України« Про державну допомогу сім’ям з дітьми », який встановлює вартість« пакету малюка »- натуральної допомоги батькам новонароджених. «За» проголосували 307 народних депутатів.

Прийнятий законопроект встановлює вартість одного пакету в розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років, за станом на 1 січня поточного року (на 1 січня 2021 року – 1 921 гривня), кінцева ціна буде визначатися за результатами аукціону (товари для комплектування пакета закуповуються через систему Prozorro).

Таким чином, вартість «пакету малюка» в цьому році складе не менше 5 763 гривень. З нього прибрали засоби для мам, але додали більше речей для дітей.

Вартість пакета не враховується в розмірі допомоги при народженні першої та кожної наступної дитини.

Також законопроект покладає функцію визначення органу соціального захисту, який буде допомагати батьками або опікунам за місцем проживання, на установи, які призначають і проводять виплату / видачу державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Хто може отримати «бейбі-бокс» і як це зробити

Отримати пакет можуть як батьки, так і опікуни, прийомні батьки або батьки-вихователі. Крім того, розраховувати на бокс можуть і жінки, які народжували поза медичною установою. За місцем проживання батьків видачею пакетів займаються органи соціального захисту населення.

Що входить в пакет малюка в 2021 році

Пакет малюка видають відразу після народження дитини в пологовому будинку. Якщо ж в наявності його немає, то батьки можуть почекати протягом 30 днів. Для цього при виписці треба отримати довідку, що бокс вам не видавався, потім подати заяву в органи соцзахисту, що ви хочете його отримати. В іншому випадку вам запропонують монетизувати допомогу – картку з грошима.

Якщо в пологовому будинку не вистачило боксів, то ви отримаєте замість нього грошову компенсацію. Передбачається, що з 1 липня 2021 батьки зможуть вибирати самі – гроші або “пакет малюка”. Карту для виплат можна отримати в АТ “КБ” ПриватБанк.

Потім треба звернутися до органу соцзахисту – райдержадміністрації, сільської, селищної, міської ради за місцем проживання одержувача.

Документи, щоб отримати гроші замість бейбі-боксу:

  • написати заяву;
  • реквізити карти для виплат “пакет малюка”;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку з пологового будинку про неотримання “пакету малюка”;
  • копію про присвоєння ідентифікаційного номера та копію паспорта.

Витратити кошти можна тільки на дитячі товари. Крім того, батькам надається перелік магазинів, в яких можна зробити покупки.

Бокс налічує 32 позиції, серед яких – підгузники (не менше 94 одиниць), пелюшки (4 різного виду), одяг, рушники, засоби гігієни, крем, рукавички, термометр, ножиці, пледи і багато іншого. Зараз це обходиться в 5763 грн.

 

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x