Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Чому корисно ходити пішки: для схуднення, здоров’я серця та мозку

Чому корисно ходити пішки: для схуднення, здоров’я серця та мозку

Як говорить народна мудрість – хто ходить багато, той ходить довго. У контексті сучасних наукових досліджень можна додати: не тільки ходить, а й залишається в здоровому глузді та добрій пам’яті. А також у чудовій формі та нормалізації вагової категорії.

Яким чином ходьба стимулює схуднення та здоров’я мозку одночасно? І якщо так все просто, чому цим чудодійним способом не скористалися всі, хто хотів би схуднути чи розвинути інтелект? Може, не вистачає розуму додуматися ходити частіше? А щоб порозумнішати, потрібно все ж таки гуляти частіше, чи виходить замкнене коло? Давайте розбиратися!

Ходьба для схуднення: що відбувається?

Механізм такий самий, як і будь-яке інше навантаження, але набагато ефективніше. По-перше, прогулянки не вимагають спецпідготовки, тому що ходити – це природна функція людини. І, водночас, гуляючи швидким темпом, за годину можна ліквідувати 400 зайвих калорій.

По-друге, ходіння пішки не таке травмонебезпечне, як тренажери, теніс, бокс, і не викликає серцевого нападу, як, припустимо, біг, що часто рекомендується фітнес-інструкторами. Випадків достатньо, особливо за відсутності належної фізпідготовки чи наявності хронічних хвороб.

І, нарешті, схуднення за допомогою фізичних навантажень можливе лише за регулярного активного способу життя. У цьому плані ходьба для схуднення є однозначним лідером корисних рекомендацій. Для неї простіше знайти час, ніж для походу в басейн чи йогу, а піші прогулянки простіше «вписати» у щоденний, навіть дуже насичений графік.

Для початку можна пройтися в швидкому темпі до парковки, зробивши «гак» через квартал, або пройтися останні пару зупинок до роботи пішки (якщо не спізнюєтеся).

Щоденна ходьба прискорює обмін речовин, спалюючи зайві калорії та запобігаючи втраті м’язової маси, що особливо важливо, коли ми стаємо старшими

Ходьба для розвитку інтелекту: чи це можливо?

Якщо з пішими прогулянками для нормалізації ваги все відносно зрозуміло, то користь ходьби для розвитку інтелекту не всім очевидна. Тим не менше, науковий експеримент, проведений у Стенфорді, наочно показав, що після прогулянки на свіжому повітрі студенти демонстрували в середньому на 60% кращі результати в інтелектуальному тесті. Приблизно таке ж зростання розумових здібностей було зареєстровано після нетривалого ходіння за допомогою тренажеру.

Ходіння корисне для регулювання ваги та здоров’я серця
Ходіння корисне для регулювання ваги та здоров’я серця

Тож відмовки ледарів у вигляді посилань на погану погоду реально не працюють. До речі, представники розумової праці, напевно, підтвердять, що навіть звичайне ходіння по кабінету із сторони в сторону часто допомагає знайти вирішення проблеми (написати текст презентації, придумати макет буклету, підготуватися до наради, знайти помилки в розрахунках тощо).

Справа тут, по-перше, у поліпшенні кровообігу під час фізичного навантаження. У мозок інтенсивніше постачається кров – отже, швидше генеруються потрібні думки. По-друге, легка прогулянка протягом дня хоч трохи піднімає настрій, що, в свою чергу теж позитивно впливає на мозкову діяльність. І, нарешті, якщо пройтися пішки, це не призведе до важкої втоми, коли стає «не до роздумів». Це однозначна перевага перед навантажувальними видами фізичної активності – футбол, баскетбол, настільний теніс, біг.

Як ходити правильно, щоб схуднути та порозумнішати?

Для досягнення мети потрібно врахувати кілька важливих моментів. Інакше вона буде занедбана так само, як і інші вжиті в цьому напрямку ініціативи. А користь ходьби для розвитку розумових здібностей залишиться непоміченою. По-перше, вам має бути зручно гуляти. Для цього краще обрати взуття на стійкій підошві і одяг, що не обмежує рухів.

По-друге, рухатися бажано у прискореному темпі. У цьому плані традиційна порада “завести собаку” не дуже працює. Рухається на прогулянці зазвичай тільки собака, а господар стоїть і чекає, доки собака набігається і зробить усі свої справи.

По-третє, щоб уникнути травматизму, гуляти потрібно там, де доріжка відносно рівна. Слизькі, мокрі, зледенілі поверхні не підходять. Ґрунтова доріжка краще за асфальт. Асфальт або тротуарна плитка краще за бетонне покриття. Бігова доріжка стадіону із прогумованим покриттям – ідеально. У погану погоду краще походжати вдома по кімнаті – ваш інтелект напевно дозволив запам’ятати ту інформацію, що місце за умови рівної тривалості та темпу руху на результат не впливає.

В одному дослідженні сканування мозку людей, які швидко ходили протягом однієї години тричі на тиждень, показало, що області їхнього мозку, відповідальні за прийняття рішень, працювали більш ефективно, ніж у людей, які просто відвідували освітні семінари.

До речі, в цьому випадку вам буде простіше реалізувати універсальний «принцип 15 хвилин», якому рекомендують слідувати, якщо ви хочете почати щось нове або сформувати корисну звичку. Гуляйте якнайчастіше, і це теж цілком може стати звичкою, якщо взяти за правило виділяти для цього 15 хвилин щодня, незалежно від місця: вулиця, офіс, будинок, та хоч сходові прольоти у вас у під’їзді! Пройдіться з вашого 5-го поверху до другого і назад – ось уже кілька хвилин у вашому активі на сьогодні є! Тепер підсумуємо вищевикладене.

Користь ходьби:

  • – Спалює калорії;
  • – Не призводить до сильної втоми;
  • – Поліпшує кровопостачання, в т.ч. мозку;
  • – Знижує вагу;
  • – Поліпшує інтелект;
  • – Не вимагає точного розкладу;
  • – Не вимагає спецпідготовки та спецспорядження;
  • – Мінімум вимог до вибору місця.

Щоденна ходьба дозволяє зберегти здоров’я серця

Зниження артеріального тиску є одним із основних способів, яким ходьба може покращити здоров’я серця. Деякі дослідження показують, що кожні 1000 кроків щодня знижують артеріальний тиск на 0,45 бала. Це означає, що якщо ви робите 10 000 кроків на день, ваш артеріальний тиск буде на 2,25 пунктів нижче, ніж у людини, яка проходить всього 5 000 кроків на день.

Одне дослідження 2006 року, опубліковане в Британському журналі спортивної медицини, показало, що чим швидше людина ходить, тим нижчим є ризик як смертності від усіх причин, так і смерті, пов’язаної із серцевими захворюваннями.

Який вид ходьби вибрати

Така проста річ як ходьба може бути кількох видів:

Сьогодні все більше поширюється такий вид ходьби, як скандинавська.

Як бачите, головне – розпочати! І дуже скоро користь ходьби стане очевидною!

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x