Вас може зацікавити

Що іще цікавого

У чому користь малювання для дитини: топ-4 причини малювати

У чому користь малювання для дитини: топ-4 причини малювати

А ви любили в дитинстві малювати? Швидше за все, так, адже тоді не було планшетів і графічних редакторів, що дозволяють створити картинку буквально за помахом руки, причому в прямому сенсі слова. Але, навіть якщо ваші діти вважають за краще сидіти за комп’ютером і малювати «мишкою» хоч цілодобово, знайдіть час відвернути їх від цього захоплюючого заняття і помалювати разом з вами звичайним олівцем або фломастером.

Користь малювання для дитини воістину величезна, та й вам буде корисно згадати дитинство і освіжити навички. Чому? А ось давайте подивимося!

Будова головного мозку: навіщо дитині малювати

Розвиток мислення

Велика користь малювання для дітей полягає в тому, що воно розвиває мислення. Навіть якщо просто змальовувати що-небудь – дерево, стіл, вазу, квітку – потрібно подумати, як провести лінії, як задати потрібну відстань між ними, щоб відобразити картинку максимально точно.

А якщо сюжет малюнка створюється, що називається, «з голови», то маленькому художнику потрібно придумати сюжет і якось розмістити персонажів на просторі листа. І для цього потрібно не просто мислення, а просторове сприйняття.

Просторове сприйняття

Поняття 3D увійшло в наше життя відносно недавно, проте вже встигло захопити багато сфер життя. Музеї роблять 3D екскурсії по своїм залам, готелі демонструють в 3D-форматі свої номери, а вже комп’ютерні ігри та мультфільми, взагалі, заполонили весь Інтернет.

Ви дуже здорово полегшите дитині майбутню кар’єру дизайнера, модельєра, конструктора або розробника, якщо допоможете йому напрацювати просторове сприйняття і навчите бачити те, що тільки замислюється, в форматі 3D.

Але розвивати сприйняття тривимірного простору потрібно аж ніяк не комп’ютером, а ось таким звичайним малюванням і спробами побачити і зобразити перспективу на аркуші паперу. Загалом, якщо ви хочете розвинути у дитини творчі здібності, малювати потрібно обов’язково.

Творчі здібності

Творчі здібності – це досить великий пласт навичок плюс інтуїція і натхнення. І це не щось таке, що дається або не дається від народження.

Розвиток творчості можливо точно так же, як розвиток навичок читання, письма, або рахунку.

Різниця тільки в тому, що творчість – це більш широке поняття, і чіткого списку, що потрібно вивчити, щоб стати творчою людиною, в природі не існує

Тому, чим більше творчих завдань буде вирішувати дитина (ліпити з пластиліну, збирати деталі конструктора, клеїти з паперу та, звичайно, малювати), тим активніше будуть формуватися нейронні зв’язки в мозку. І тим більше ймовірність, що в потрібний момент дитина зможе знайти творчий підхід до вирішення тієї чи іншої життєвої задачі.

Формування нейронних закінчень

Формування нейронних закінчень залежить не тільки від кількості і якості одержуваної інформації. Нейронні зв’язки безпосередньо залежать від розвитку дрібної моторики.

Іншими словами, чим більше рухливі пальці рук дитини і чим більш точні рухи він може виконати пальчиками, тим активніше розвивається інтелект.

Серед педагогів і психологів є думка, що було б непогано розвивати і дрібну моторику пальців ніг, щоб дати додатковий імпульс формуванню нейронних зв’язків.

Тут, як ви розумієте, можливостей менше, ніж для розвитку рухливості пальців рук, але ось запропонувати дитині намалювати щось, затиснувши олівець пальцями ноги, цілком можна. Спробуйте і, цілком можливо, що дитині така гра сподобається.

Отже, давайте підсумуємо, в чому користь малювання для дитини:

  • Розвиток мислення.
  • Розвиток просторового сприйняття.
  • Розвиток творчості.
  • Формування нейронних зв’язків у мозку.

Крім того, малювання – це здорово і весело! Обов’язково хваліть дитину за перші шедеври, навіть якщо вони здаються наївними і невмілими! Так ви підвищуєте у маленького художника впевненість в собі і закладаєте фундамент його майбутнього життєвого успіху.

І обов’язково малюйте разом з дитиною. Так у вас з’являться спільні інтереси і спільні теми для спілкування, відмінні від банальних і обридлих «вимий руки і сідай за стіл». І складеться основа для майбутнього взаєморозуміння і довірчих відносин!

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x