Копірайтинг - що це, види копірайтингу

Що таке копірайтинг, види копірайтингу

Кожна людина має свій характер, свої недоліки, свої здібності, бажання, мрії. Для кожного амбіції займають свою сходинку в картині світу. Саме амбіції виступають на перший план, коли потрібно щось комусь довести.

Ось сидиш в декреті із малою дитиною: займаєшся, чим хочеш, часу більше ніж достатньо, нікуди не потрібно поспішати. Але в якусь мить розумієш, що немає спільних тем для розмови з людьми, тупієш чи що? Далі – гірше.

Починається брак грошей не лише на себе, але і на дитину. Всі речі вийшли з моди, а купити нові дорого, та й домашній бюджет якось до цього не пристосований. Хочеш одягнути дитинку в найкраще і найгарніше – а скупляєшся на секондах. 

Робота в таких випадках (коли треба вже і зараз) потрібна без будь-яких внесків (або із мінімальними). А що таке декрет? Це вся в пелюшках, сорочечках, іграшках та розвивашках – працювати хотілося на дому.

Отже, що шукають молоді мамочки, які знаходяться в декреті, а чоловіки не можуть забезпечити повністю сім’ю? Починаються пошуки…

Скільки різних сайтів, оголошень, пропозицій – просто море, але не все так просто: то потрібен якийсь початковий внесок, то пройти купу тестів на різну тематику.

Як знайти роботу мрії

(від автора) Один раз я спілкувалася із жінкою, яка познайомила мене з копірайтом. Власне, я і так цим займалася до декретної відпуски. Адже вчитель-філолог – це море текстів, літератури та різних творчих завдань. Але, перша думка про цей невідомий “копірайт” була помилковою: я не вірила, що таким чином можна заробляти гроші.

Але як тільки я побачила на своєму рахунку перші гроші, сумніви стали розвіюватися. При цьому я і в роботі стала набирати обертів. Мене перестали лякати нові і більш важкі теми. Крім того навчилася відстоювати свою думку, та й зарядка для мозку однозначна. Щодо старої роботи навіть не знаю. Я тут так добре освоїлася, зарплата навіть більше колишньої. Всім бажаю спробувати.


А тепер кілька слів про те, що ж таке копірайт, і як саме з ним працювати.

Що таке копірайт, види копірайтингу

Копірайт (від анг. Copywriting, тобто copy – рукопис, копіювати, з’єднувати і write – писати) – це діяльність, спрямована на написання унікального контенту для розвитку сайту.

Копірайтинг трансформується із кожним днем. Все більше сайтів створюється, тому потрібні спеціалісти, які зможуть заповнити їх контентом. 

Якщо написання текстів розглядати з боку додаткового заробітку, тоді

Копірайтинг – це оптимальний варіант для роботи вдома без потреби довгого навчання та тренувань, досвід приходить після написання кілька сотень текстів. 

Якщо дивитися з боку власників сайтів, яким людина, яка буде наповнювати сайт унікальним контентом, тобто копірайтер, потрібен як повітря:

без оптимізованих і унікальних статей, описів, оглядів, коментарів та іншого, сайт просто не буде розвиватися і заробляти. 

Умовно копірайт ділиться на кілька типів:

  1. Іміджевий копірайт. Відноситься до поняття «брендинг». Для розвитку будь-якої компанії необхідно створення унікального логотипу, слогану, опису, добірки і просто для створення певного іміджу, який буде заробляти. Копірайт потрібен з нуля, для створення бренду, і потім для розвитку, написання прес-релізів, наповнення сайту, описів товарів або послуг.
  2. Тематичний копірайтинг. Коли копірайтер обирає для себе певну тему і прокачує свої вміння лише в ційтемі,або суміжній. До прикладу: медичний копірайтер – має освіту лікаря, медсестри або будь-які курси, пов’язані із медициною і пише тексти лице на медичку тематику. В основному, для медичних порталів, лікарень. Або, спеціаліст обирає для себе тему саморозвитку і – і пише лице в цьому напрямку. 
  3. SEO-копірайтинг. Це рівень вище, ніж просто копірайт або рерайт. Копірайтер повинен написати оптимізовану статтю, і вимог до написання може бути дуже багато. в 2021 році seo-копірайтер – це дуже затребувана професія, і до того ж віддалена. 
  4. Копірайт коментарів, оглядів і рецензій. Тут специфіка полягає в умінні оперувати не тільки науковим стилем, а й науково-популярними поняттями, жаргонізмами, просторіччями. У подальших статтях я буду заглиблюватися в усі ці види. До зустрічі в наступних статтях.

 

Подпишись на наш канал

Post Author: Таня Нестеренко

Займаюся маркетингом і просуванням в інтернеті ресурсів (корпоративних сайтів, блогів та інтернет-магазинів). Іноді пишу і творю тут, на моєму ресурсі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *