Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Прикорм дитини з 6 місяців

Прикорм дитини з 6 місяців

За рекомендаціями ВОЗ, прикорм можна починати з 6 місяців. Хоча грудне молоко залишається основною їжею дитини, найчастіше мами вводять прикорм саме із цього віку, адже є певні маячки, які вказують на те, що малюк готовий до нових продуктів в раціоні. Коли він досягає пів року, йому стає вже недостатньо грудного молока чи адаптованої молочної суміші для повноцінного розвитку.

Принципи прикорму малюка у 6 місяців?

Прикорм – це розширення раціону маляти, знайомство з новими продуктами. На цьому етапі завдання батьків ознайомити дитину не тільки зі смаком, але і з консистенцією, температурою, запахом нової їжі.

Ознаки готовності малюка до введення прикорму

  • поява харчового інтересу до їжі у тарілці дорослих;
  • дитина впевнено тримає голівку, починає сидіти;
  • вага малюка подвоїлась від народження;
  • зник виштовхувальний рефлекс.

Спочатку порція прикорму складає всього чайну ложку, а то й менше. За один раз вводиться один продукт і він повинен бути термічно обробленим. Найкращий формат для введення прикорму – пюре або каша.

І ще важливий момент – давати прикорм потрібно з ложечки, краще в першій половині дня.

Продукти для введення в раціон

Які продукти бажано обрати для першого введення в раціон?

Якщо у дитини нормальна або надмірна вага – краще починати з овочів, якщо вона не добирає вагу, починайте із каш.

Які овочі та фрукти можна давати дитині в 6 місяців?

Найкращим варіантом будуть кабачок, цвітна капуста, броколі, гарбуз, морква. У них міститься велика кількість клітковини, білків, вітамінів та мікроелементів, які допомагатимуть малюку зростати здоровим. Їх можна відварити чи приготувати на пару та перебити на пюре.

Якщо мама обирає для прикорму фруктове пюре, то можна зупинитися на яблуках, бананах, солодких грушах чи чорносливі. Вживання чорносливу може також скоригувати процеси травлення у дитини, яка схильна до закрепів, оскільки він має послаблювальний ефект.

Які каші можна давати малюку в 6 місяців?

Із каш варто обрати гречану, рисову, кукурудзяну. Варити їх можна на воді чи на молоці, але тільки на грудному чи на основі молочної суміші. Якщо каша промислова, то для початку обирайте безмолочні безглютенові варіанти.

Трохи пізніше до раціону можна буде вводити і рослинну олію, яку додають до стави. 3-5 грамів на добу достатньо для збагачення раціону поліненасиченими жирними кислотами.

Як варіант прикорму – м’ясне пюре. Принцип такий: якщо дитина на штучному вигодовуванні, то його можна давати від початку прикорму. Малюкам, які знаходяться на грудному вигодовуванні, м’ясне пюре в раціон вводяться тільки з 8-9 місяців.

Як бути з ГВ чи сумішами?

Об’єм кожного годування малюка становить приблизно 150-200 мл. Прикорм не може забезпечити такий обсяг на початковому етапі. А тому після пюре чи каші дитині необхідно запропонувати грудне молоко або молочну суміш, щоб в сумі увесь прийом їжі становив звичний об’єм годування.

Яких помилок часто припускаються батьки на початку прикорму?

  1. Не дають дитині продукт, від якого вона відмовилася. Пропонуйте через деякий час знову. Щоб розпробувати нове, маляті часто потрібно 10 і більше спроб.
  2. Солять та підсолоджують їжу. Сіль не рекомендовано додавати у раціон до року, цукор – до двох. Чим довше, тим краще. Так сформується поняття про «чисті» смаки продуктів, адже діти швидше звикають до яскравих смаків.
  3. Чекають 10 днів між введенням нових продуктів. Насправді алергію та непереносимість видно за кілька днів.
  4. Починають прикорм із солодкого фруктового пюре. Спробувавши такі ласощі, малюк може відмовитися куштувати продукти із більш прісним смаком (кабачок, броколі, цвітну капусту).
  5. Вводять новий продукт у стресовий момент. Якщо у малюка прорізаються зуби, він захворів чи пережив якесь емоційне потрясіння, то додавати до раціону щось нове не варто.
  6. Забувають про воду. Хоча б у невеликій кількості, між годуваннями вода повинна з’явитися у меню маляти.
  7. Запроваджують новий продукт у другій половині дня. Так можна пропустити реакцію організму дитини.
  8. Поєднують декілька продуктів прикорму в один прийом їжі. На перших етапах цього робити не можна, щоб чітко розуміти, на який продукт може відбутися реакція.

Прикорм у 6 місяців: рецепти овочевих страв:

  • цвітну капусту чи броколі помити та готувати на пару 15 хвилин, подрібнити блендером;
  • гарбуз чи моркву порізати кубиками, відварити у воді або на пару 20 хвилин, перемолоти блендером; кабачок готується аналогічно, лише протягом 10 хвилин;
  • варену моркву подрібнити в пюре, додати трохи гарячого молока, кілька крапель оливкової олії і протушкувати суміш на вогні 1-2 хвилини;
  • очищену картоплю вимочити у воді близько 12 годин, зварити, розвести молоком до рідкого пюре.

Після введення декількох овочів їх можна буде поєднувати в одній страві.

Прикорм у 6 місяців: каші для першого прикорму

  • рис чи гречку подрібнити в кавомолці. На стакан киплячої води додати 1,5-2 столові ложки круп’яної муки, варити 10 хвилин. Кукурудзяна крупа до готовності може доходити 15-20 хвилин.
  • рис, вівсянку чи гречку промити, залити водою на два пальці вище рівня крупи і варити до готовності. Перебити блендером чи перетерти через сито та довести до потрібної консистенції гарячим молоком.

Рецепти м’ясного пюре для прикорму в півроку

  • м’ясо кролика, індички або курки промити, залити водою та проварити 5 хвилин. Злити бульйон та залити чисту воду. Варити то готовності, перебити в пюре.
  • телятину нарізати шматочками, тушкувати в невеликій кількості води протягом 1,5-2 годин, подрібнити в блендері, після чого протерти через сито. Повернути пюре в каструльку, влити трохи овочевого бульйону і довести до кипіння, додати вершкове масло.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x