Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Як обрати навушники для власних потреб: види, характеристики, призначення.

Як обрати навушники для власних потреб: види, характеристики, призначення.

Людина сприймає інформацію із багатьох джерел. І якщо говорити про аудіоформат, то дуже поширеним і зручним пристроєм для прослуховування звукових файлів є навушники. Їхні переваги є очевидними, починаючи із приватності і завершуючи високими технічними характеристиками. Якими бувають навушники та на що звернути увагу при їх виборі?

Види навушників за різними критеріями

Вибір навушників – справа насправді відповідальна. Для тих, хто користується ними у професійних цілях, це робочий інструмент, та й для домашнього користування також не хочеться віддати гроші за неякісний товар. Тому варто розібратися у різноманітності цих пристроїв, щоб визначитися із власним вибором.

За конструкцією навушники бувають:

 1. Накладні:
  • *компактні – досить популярні моделі, які охоплюють вухо, але не повністю закривають його, а тому пропускають звуки ззовні. Зручні для довгого носіння.
  • *повнорозмірні – повністю закривають вухо, добре ізолюють зовнішні шуми, досить об’ємні та важкі, а тому мають широке оголів’я; як правило, стаціонарні, не призначені для прогулянок чи виходів з дому.
 2. Вставні:
  • *вкладиші або таблетки – легко вставляються у вухо, але не дуже добре тримаються через відсутність амбушюрів;
  • *вакуумні або внутрішньоканальні («затички») – легкі, компактні моделі, які вставляються у вушний канал, добре тримаються завдяки силіконовим амбушюрам, а тому їх зручно використовувати під час активного спорту чи прогулянок.

За типом з’єднання

 1. Провідні (дротові) – класичний варіант, який забезпечує відмінну якість звуку. Вони не потребують підзарядки. З мінусів можна назвати немобільність – дріт обмежує свободу рухів, а ще він може заплутуватися й перетиратися. Звісно, можна обрати модель навушників із бажаною довжиною дроту.
 2. Безпровідні (бездротові) – можуть бути зовсім без проводів (True Wireless), а можуть між собою з’єднуватися за допомогою невеликого дроту. До джерела звуку приєднуються, як правило, через Bluetooth. Перевагами такого типу навушників є компактність, зручність у використанні, свобода рухів користувача. До мінусів можна віднести не завжди стабільний сигнал, необхідність підзарядки.
 3. Комбіновані – мають можливість підключатися до джерела звуку і через дріт, і без нього.

Характеристики навушників

Тип кріплення навушників також має значення:

Від типу кріплення буде залежати, як добре навушники триматимуться на голові (у вухах) користувача. Обирати потрібно за зручністю та відповідно до цілей, тобто коли саме використовуватимуться ці пристрої.

 1. Без спеціального кріплення – це навушники типу вставних.
 2. Вушний фіксатор – кожен навушник має своє кріплення, яке дозволяє надійно зафіксувати його на вусі.
 3. Оголів’я – обідок, завдяки якому вага навушників рівномірно розподіляється по голові, що забезпечує їхню зручність.
 4. Потилична дужка – також обід, який розташовується не зверху на голові, а проходить по потилиці. Забезпечує не таке щільне прилягання навушників, як із оголів’ям, а отже чинить менший тиск на вуха.
 5. Шийний обідок – в основному, використовується зі вставними навушниками з бездротовим підключенням.
Тип кріплення навушників
Навушники за типом кріплення

За акустичним оформленням:

 1. Відкриті – навушники з амбушюрами або без них, які забезпечують природне, об’ємне звучання, але мають низький рівень звукоізоляції.
 2. Закриті – мають об’ємні амбушюри, які повністю закривають вуха, а тому забезпечують суцільну звукоізоляцію. Добре відтворюють баси, але не підходять для довгого носіння.
 3. Напіввідкриті – навушники, які поєднують характеристики попередніх двох видів. Вони мають слабшу звукоізоляцію, ніж закриті, але акустичні можливості досить хороші.

Оснащення додатковими функціями

 • вбудований мікрофон – навушники стають повноцінною гарнітурою;
 • регулятор гучності – можливість керувати гучністю звуку на самих навушниках;
 • безпровідна зарядка – усуває необхідність підключати дріт до навушників для зарядки;
 • вбудований підсилювач – зменшує спотворення звуку та покращує його загальну якість;
 • FM-тюнер- надає можливість прослуховувати радіостанції без додаткових пристроїв;
 • аудіоплеєр – навушники мають вбудований накопичувач або кардридер, а значить можливість відтворювати аудіофайли з картки пам’яті, не використовуючи додаткових гаджетів;
 • неодимові чи берилієві магніти – покращують якість звуку  та чутливість навушників;
 • підсвічування – виконує естетичну функцію, але в ігрових навушниках світло може синхронізуватися зі звуком;
 • вібрація – навушники реагують вібрацією на вхідний виклик чи повідомлення;
 • індикатор стану – показує заряд акумулятора самих навушників чи зарядного чохла;
 • пульсометр – вимірює пульс користувача (корисно для спортсменів або людей із серцево-судинними захворюваннями);
 • автопідстроювання гучності – регулює гучність відповідно до ситуації;
 • Multipoint – функція, що забезпечує підключення навушників відразу до двох пристроїв.

І це все ще не повний список тих функцій, які можуть бути внесені в специфікацію до навушників.

Як обрати навушники для власних потреб: види, характеристики, призначення.
Які навушники вибрати

Якщо поринути глибше у типи цих пристроїв, то залишається ще багато характеристик, за якими можна обрати собі якісний товар. Це й інтерфейс підключення, підтримка аудіокодеків Bluetooth, наявність мікрофону, тип випромінювачів, особливості корпусу, матеріал амбушюр, керування, форма штекера і ще величезний список різних особливостей та спеціальних можливостей.

Та є ще декілька аудіохарактеристик, на які все ж варто звернути увагу при виборі як домашніх, так і професійних навушників.

Аудіохарактеристики навушників, що визначають якість звуку

 1. Чутливість. Характеристика, яка визначає гучність навушників. Чим вища чутливість, тим гучність пристрою буде більша. Людське вухо комфортно може фіксувати звук до 95-100 дБ. Тому рівень гучності (чутливості) в цих межах буде оптимальним.
 2. Опір (імпеданс). Фізична величина, яку важливо враховувати при виборі навушників, розуміючи, з якого пристрою буде відтворюватися аудіофайл. Якщо це плеєр чи телефон, то опір в 32-35 Ом є максимальним, якщо навушники підключатимуться до серйозного аудіообладнання, то такий показник опору стане стартовою цифрою.
 3. Частота. Вухо людини сприймає частоту звуку в діапазоні 16-20000 Гц. Всі параметри, вказані виробниками, які виходять за межі цих показників, є оманливими і суперечать реаліям фізіології.

Тож, обираючи навушники, потрібно визначитися, для яких цілей вони потрібні, які функції мають виконувати, який зовнішній вигляд мати, з якими гаджетами конектитися. Обов’язково зазирніть у характеристики товару перед покупкою, щоб в результаті бути стовідсотково задоволеними придбанням.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x