Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Як привчити дитину до читання

Як привчити дитину до читання

Сучасні діти так захоплені технологіями та інтернетом, що на старе добре читання у них попросту не залишається вільного часу. Всім добре відомо, що любов до літератури тренує не тільки грамотність, сприйняття та уяву, але й служить ідеальним фундаментом для формування сильної особистості. Тільки дітям, на жаль, це дуже важко донести. Як привчити дитину читати книги? Підійдемо до цього питання стратегічно і докладно розглянемо всі дії.

Як привчити дитину читати: підготуйте матеріал

Якщо у вашому будинку немає бібліотеки, чекати від малюка, що він полюбить читання, не варто. І навпаки, якщо у вас дбайливо зберігаються барвисті журнали та книги, рано чи пізно ваше чадо виявлятиме до них інтерес. Основне завдання батьків – направити та підтримати. Навіть якщо ваше маля ще погано читає без допомоги, важливо оточити його матеріалами по-максимуму.

Це можуть бути як дитячі книги, так і видання для дорослих. Проте основою цієї колекції мають бути яскраві книжки, насичені ілюстраціями. Нехай у вашій бібліотеці буде все: починаючи з розмальовок та посібників з експлуатації до художньої літератури.

Читайте вголос


Це чудове рішення, що дозволяє викликати інтерес у дитини. Нерідко дорослі перестають це робити, коли діти стають самостійними у читанні. Це груба помилка. Колективне читання – чудовий досвід, що дозволяє краще відчувати малюка.

Є діти, які бояться вчитися читати через те, що вони більше не зможуть проводити дозвілля з мамою чи татом. У такому випадку важливо дати зрозуміти, що не варто турбуватися, і коли він/вона стане самостійним, то ви продовжите читати разом.

Візуалізуйте

Перетворювати слова та сюжети на малюнки чи сцени та діалоги у ролях — це робота із зірочкою. Але вона окупається розвитком фантазії, мислення та працьовитості.

Як можна візуалізувати:

  • зробити комікс;
  • продовжити казку;
  • розіграти цікавий момент у ролях;
  • намалювати картину;
  • зобразити схематично та символами;
  • зробити план.

А як давно ви брали книгу до рук? Показуйте гарний приклад!

Почніть із себе. Покажіть дитині чи підлітку, що ви теж навчаєтеся та читаєте цікаву літературу, наприклад нон-фікшн. Всі діти беруть приклад із батьків, свідомо чи ні, але це відбувається все одно, рано чи пізно.

Нехай читання стане традицією

Читайте щодня усією родиною. А якщо не дозволяє режим читати увечері перед сном, вибирайте один день на тижні і говоріть про книги, читайте книги, малюйте за книгами тощо.

Відвідувати бібліотеки важливо для мотивації дитини до читання
А ви відвідуєте бібліотеки разом із дитиною?

Відвідуйте бібліотеки

Коли ви приділяєте час цьому занять, і відвідуєте бібліотеки, дитина бачить, що це важлива частина вашого соціального життя. Подбайте про те, щоб дозвілля було максимально комфортним і приносило задоволення. Придумайте якісь ігри, які мотивуватимуть дитину йти до бібліотеки. Створіть атмосферу передчуття свята або загадайте дитині вгадати продовження казки, яку ви зараз розглядаєте, а потім перевірити цей кінець у бібліотеці.

Підведіть малюка до стелажів, нехай він познайомиться з незнайомими йому книгами, візьме їх до рук, погортає. Коментуйте все, що відбувається, розповідайте про книжки, щоб було цікаво.

Дізнайтесь інтереси вашого чада

Часто діти не мають інтересу до стандартних книг їх вікової групи. Це зумовлено тим, що їхній розум прагне пізнання зовсім інших речей. Але й обмежуватись у вже отриманих знаннях не варто. Ваша мета – зацікавити дитину різними книгами. Можливо, через якийсь час йому будуть до душі детективи, а не казки.

Давайте записки разом із перекусом до садочка

Для записки добре підійде фраза: «Я тебе люблю». Читачі-початківці будуть у захваті від такої тактики.

Також обов’язково користуйтесь цим методом на свята. Так, не варто одразу віддавати подарунок дитині до рук. Напишіть йому на листку підказки, де він захований, і нехай він сам знайде їх.

Даруйте не лише іграшки, а й книги

Даруйте дітям книги з раннього дитинства. Це привчає дитину чекати чогось нового від батьків. Даруйте не лише казки чи романи. Нехай це будуть віммельбухи, енциклопедії, комікси, поезія, оповідання та науково-популярні видання, біографії, книги, які відповідають на питання ЯК: про хобі та рукоділля, наприклад для дівчаток, або про машинки — для хлопчиків.

Похвала – гарна ідея!

Після читання обов’язково похваліть дитину за старання, що вимовляв правильно звуки, за те, що прочитав складні слова і витримував інтонацію. Нехай читання стане предметом похвали. А якщо поки не вистачає зусилля із боку дитини, щоб прямо похвалити за все і відразу, знайдіть маленьку перемогу дитини і похваліть за цю одну маленьку старанність.

Як зацікавити підлітка читанням

У перехідному віці дуже важко впливати на дітей та змусити їх робити те, чого вони не хочуть. Сучасні підлітки захоплені комп’ютерними іграми, інтернетом, гаджетами, протилежною статтю.

Тим не менш, якщо ви зумієте знайти підхід до свого чада і мотивувати його на читання книг, цей фактор може відіграти ключову роль майбутнього успіху. Завдяки книгам, збагачується словниковий запас, покращується розуміння, розвивається логічне мислення, що дуже важливо для успішності у ВНЗ, коледжах, на роботі.

Наступні кроки дадуть вам розуміння, як змусити підлітка читати:

  • Будьте авторитетом і прикладом для наслідування. Читайте самі і таким чином, дитина бачитиме, що книги – це не тортури, і від них можна отримувати задоволення. У жодному разі не закидайте куплені книги в довгий ящик, а відразу після покупки починайте читати. Нехай вони будуть у всіх на очах.
  • Зробіть цінні подарунки у вигляді цікавих книг. Є чудова література про те, що може бути дійсно цікаво підлітку: як побудувати кар’єру, фантастику, енциклопедію, про технології, науку тощо.
  • Вибирайте книги разом із підлітком в інтернеті та магазинах. Скажіть йому, що може щось вибрати на певну суму. Ознайомтеся з відгуками та коментарями, питайте у нього пораду, що краще придбати.
  • Будьте ініціатором книжкової теми для обговорення. Підлітки зазвичай мають на все свою думку. Запитуйте, що він найбільше любить у книгах? Яка його улюблена казка дитинства? Що корисного вона йому дала?

Ці поради дозволять вам дізнатися, що любить дитина, і чим її можна зацікавити.

10 книг для підлітків – добірка slovesa.in.ua

Як обрати професію майбутнього – Тамара Сухенко
Як пояснити дитині інформатику
Як урятувати планету. Наочні факти про історію Землі
Розмови з донькою про економіку
Остання лекція
Ілюстрована історія кіно
Мія дорослішає. Що варто знати про дозрівання
Хроніки Архео. Книжка І. Таємниця цінності Нефертіті
Хроніки Архео. Книга 2. Клад атлантів
Театр невидимих дітей
За синіми дверима

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x