Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Чому корисно займатися скандинавською ходьбою не лише людям похилого віку?

Чому корисно займатися скандинавською ходьбою не лише людям похилого віку?

Ходити з лижними палицями та думати, що займаєтеся правильно скандинавською ходьбою – помилка. Техніка нордичної ходьби передбачає певні рухи ногами та руками, і палицями, звісно. І один із головних моментів – це дивитися не собі під ноги, а в обрій, тримаючи прямо голову. Розглянемо, як правильно ходити з палками та що ховається за поняттям «скандинавська ходьба».

Скандинавська ходьба (ще називається лижна ходьба, нордична ходьба або фінська ходьба) – це такий вид тренувань та реабілітації за допомогою спеціального інвентаря – палиці з рукояткою та темляком. Так повелося, що саме старші за віком люди скористалися цією можливістю, щоб прийти у форму та покращити свій стан. Але, як показує практика, цим видом активності можна займатися і молоді. Крім того, в бік скандинавської ходьби варто подивитися всім, хто веде неактивний спосіб життя, щоб зміцнити серце і розробляти опорно-руховий апарат.

Як правильно ходити під час скандинавської ходьби: техніка занять

При скандинавській ходьбі задіяно більше м’язів, ніж при звичайній ходьбі без палиць. І це вже важлива причина, щоб почати вивчення всіх плюсів нордичної ходьби і вирішити для себе, що вже час почати щось робити. Користь від звичайної ходьби неоціненна, а якщо цілеспрямовано займатися спеціалізованою ходьбою, результат буде видно майже відразу.

А якщо турбують головні болі та проблеми зі спиною, постійна втома та бажання спати 24 години на добу – скандинавська ходьба найкращий варіант почати рухатися.

Варто також уважно вивчити протипоказання до такого виду активності та порадитись із медичним працівником.

Почалося все з бажання професійних лижників підтримувати свою спортивну форму навіть улітку, коли особливо лижним спортом не можна займатися. Проста ходьба з палицями допомагала лижникам зберігати свою форму і після літа одразу розпочати тренування.

Було помічено масу позитивних супутніх ефектів після ходьби з палицями. І цей тренд успішно підхопили підприємливі компанії з виробництва спортивного начиння та почали випускати спеціальні палиці для скандинавської ходьби. Маркетингова робота разом із медиками призвела до всесвітнього поширення такого виду фізичної активності.

Техніка скандинавської ходьби

Перед початком занять обов’язково зробіть невелику розминку. Це можуть бути вправи на розтяжку та прогрів м’язів. Це як ранкова зарядка, щоби привести в тонус все тіло.

Якщо ви не займалися лижним спортом або взагалі іншим видом спорту, краще пошукати тренера зі скандинавської ходьби. Вам достатньо 1-2 занять, щоб уловити техніку. Наведемо основні правила ходьби з палками:

 • -Розслабте плечі та правильно візьміть палиці в руки.
 • -Ліву руку витягніть з палицею вперед, трохи зігнути. Права рука вздовж тіла – відведіть на 30 градусів.
 • -Запам’ятайте – ліва рука рухається одночасно із правою ногою. А права рука рухається синхронно із лівою ногою.
 • -Зверніть увагу, що ходити треба «з п’ятки на носок».
 • -При відведенні кисть руки повністю розслабляється (таким чином, м’язи-розгиначі пальців відновлюють своєї сили).

Для чого потрібна скандинавська ходьба: користь та шкода

Поговоримо про користь скандинавської ходьби – дані з Вікіпедії.

 • Скандинавська ходьба активізує не тільки м’язи ніг, а й м’язи верхньої частини тіла
 • Спалює до 46% більше калорій, ніж звичайна ходьба
 • Зменшує при ходьбі тиск на коліна та хребет.
 • Покращує роботу серця та легень, збільшує пульс на 10-15 ударів на хвилину порівняно із звичайною ходьбою.
 • Допомагає підніматися вгору.
 • Покращує почуття рівноваги та координацію.
 • Повертає до повноцінного життя людей із проблемами опорно-рухового апарату.

Користь скандинавської ходьби для молоді

Так-так, ви все правильно прочитали – цей вид активності також підходить і молодим. Особливо актуальним є для мешканців великих міст, офісних працівників. Виправити поставу та розвинути рівновагу – перші і цілком відчутні плюшки від простої ходьби з палицями. Плюс до всього спостерігається невелика корекція фігури – треба ходити багато, тому і згоряють калорії як на пательні.

Користь скандинавської ходьби для всіх людей, особливо людей похилого віку

Саме скандинавська ходьба дозволяє пенсіонерам ходити та кайфувати від життя, а не чахнути у будинку/квартирі. Кілометраж для ходьби менший, ніж для молодих, і це варто враховувати. Та й взагалі варто поступово починати ходити з палицями, нарощуючи відстань.

Ну і чому ж так корисно для серця прогулянка з ціпками?

Тому що серцевий м’яз згодом атрофується і зміцнювати його треба, особливо для пенсіонерів. Найбільше людей похилого віку помирають саме від проблем серця.

Чим корисна скандинавська ходьба для людей похилого віку:

 • ходьба оздоровлює організм загалом, уповільнюючи старіння;
 • у людей старшого віку значно скорочується кількість м’язової маси, тому швидкість пересування скорочується. Спосіб життя стає пасивним. Щоб повернути хоч на 10% колишню активність допоможе скандинавська ходьба;
 • задишка та зменшення об’єму легень — ще парочка супутників людей похилого віку, тому ходьба з палицями збільшує об’єм легень та збільшується їх вентилювання, що дозволяє більше живити головний мозок киснем та відстрочити проблеми із серцем;
 • координація рухів у літньому віці часто підводить, тіло гірше слухається команд головного мозку, і навіть похід у магазин нерідко стає мукою. Скандинавська ходьба допомагає привести тіло в тонус, повернути горду ходу та розкуті рухи;
 • вихід на пенсію часто супроводжується у людей депресією, самотністю, ізоляцією від молодих. Скандинавська ходьба дозволить знайти співрозмовників у парку, завести нові знайомства, і якщо нудьгувати, то робити це в компанії однодумців.
 • Скандинавська ходьба корисна для зміцнення серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату. Тут варто обов’язково прочитати пункт – кому протипоказано такий вид ходьби.

А чи є протипоказання для скандинавської ходьби

Скандинавська ходьба як вид лікувально-оздоровчої фізкультури також має протипоказання.

Протипоказання – кому не можна ходити з палками:

 • у кого тяжка форма діабету;
 • короткозорість;
 • недавнє хірургічне втручання;
 • у стані декомпенсації органів;
 • людям із регулярними загостреннями серцевої недостатності;
 • якщо є ускладнення при вагітності;
 • недавній інфаркт, інсульт, передінфарктний стан;
 • зменшенням життєвої ємності легень на 50% та більше;
 • при гострих захворюваннях нирок;
 • при високій артеріальній гіпертензії;
 • ризиком глаукоми.
 • Вагітність не забороняє займатися скандинавською ходьбою. Головне, щоб було на користь, а не на шкоду для малюка.

Скандинавська ходьба для схуднення

І тепер питання, яких хвилює багатьох: чи можна схуднути, займаючись скандинавською ходьбою?

Що може бути простіше: ходити і худнути.

Відповідаємо: можна. Але, слід дотримуватися простих порад:

Ходити щонайменше 40 хвилин за раз. І робити це 4-5 разів на тиждень. Не відразу, поступово нарощуючи час та інтенсивність. Перед ходьбою обов’язкове тренування на 5 хвилин на розігрів. Ходити або натще або через годину або півтори після їжі. Під час ходьби і після – пийте воду.

А якщо хочете більше скинути зайву вагу – коригуйте своє харчування. І на допомогу вам дієтологи та просто логічне мислення. Не обов’язково відразу на дієту сідати: позбавтеся всього лише цукру і продуктів із борошна, або картоплі і каш – на 1-2 тижні.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x