Вас може зацікавити

Що іще цікавого

8 тиждень вагітності: що відбувається з малюком і що відчуває жінка

8 тиждень вагітності: що відбувається з малюком і що відчуває жінка

8 тиждень вагітності особливий тим, що саме з цього моменту зародок починає іменуватися плодом.

Його рівень розвитку достатній для того, щоб розгледіти в ньому майбутню маленьку людину. Як виглядає дитина на 8 тижні вагітності, ми трохи пізніше поговоримо докладніше.

Ще 8 тиждень вагітності може «ознаменуватися» початком токсикозу першої половини, який може тривати до 11-12-го тижня. Токсикоз на 8 тижні вагітності з’являється не у всіх, але дуже у багатьох. Сам по собі токсикоз першої половини не є небезпечним, проте, безумовно, приносить великий дискомфорт і негативно впливає на самопочуття.

Що відчуваєш на 8 тижні вагітності?

Що відчуває мама на 8 тижні вагітності

Навіть якщо токсикозу як такого немає, жінка все одно на цьому терміні вже відчуває вагітність і пов’язані з цим зміни в організмі. Говорити про візуальні зміни і про те, який живіт на 8 тижні вагітності, поки ще рано. Зазвичай живіт на другому місяці виглядає точно так, як виглядав до вагітності. Проте, як ми вже сказали, фізичні зміни в організмі жінки йдуть повним ходом.

Як виглядає живіт на 8 тижні вагітностіФізичні зміни в організмі:

  • Нудота, токсикоз – спостерігається у 80% вагітних.
  • Тяжкість внизу живота – з’являється після їжі і при переповненому сечовому міхурі.
  • Підвищена стомлюваність, іноді слабкість, сонливість, запаморочення.
  • Хворобливі відчуття в грудях через її зростання. Соски можуть потемніти і огрубіти, а на самих грудей проступити вени.
  • Болі в попереку через розширення кровоносних судин в районі малого тазу і тиску зростаючої матки на нижній відділ хребта.
  • Поява легкої пігментації, наприклад, біля пупка

Взагалі, пігментація, в основному, з’являється в другому триместрі, але буває і раніше. У деяких жінок можуть з’явитися пігментні плями на спині, а ті, у кого є ластовиння, помітять, що його стало ще більше.

Чи можна відчути дитину на 8 тижні вагітності?

Ще одне традиційне питання у вагітних.  В принципі, в цей час зародок вже може здійснювати перші рухи, що покаже УЗД на терміні 8 тижнів. Однак фізично відчути ці рухи жінка поки не може, тому що плід дуже малий, трохи більше одного сантиметра в довжину. Але процес формування плоду, безумовно, йде.

УЗД на 8 тижні вагітності

Що відбувається з малюком на 8 тижні вагітності?

Що відбувається з малюком і як виглядає дитина на 8 тижні вагітності? У неї непропорційно велика голова і маленьке тільце. Він здатний ворушити ручками і ніжками, а на УЗД можна розглянути вушка, губи і повіки.

У серці плода вже є клапани, і під час УЗД можна чітко «чути» його биття. В організмі формуються великі кровоносні судини, жовчні протоки, дихальні шляхи, по яких повітря буде потрапляти з горла в легені.

Спостерігаються зміни і в інших частинах тіла плода. Так, починає формуватися кісткова система, і плід може згинати ручки в ліктях і зап’ястях. Пальчики теж, до речі, починають формуватися: саме в цей час зникає перетинка між ними.

В цілому, плід на УЗД найбільше схожий на букву «С» або на вигнуту квасолину. Зауважимо, що УЗД на цьому терміні не є строго обов’язковим і цю процедуру цілком можна відкласти до 12-го тижня, якщо у жінки немає якихось важких ускладнень в плані здоров’я.

Однак якщо спостерігається різке погіршення самопочуття, часті кров’янисті виділення і сильні болі в животі, УЗД краще зробити, щоб упевнитися, чи немає позаматкової вагітності. Позаматкова вагітність небезпечна для здоров’я жінки, і чим раніше вдасться виявити цю патологію, то з меншими втратами для здоров’я можна ліквідувати її наслідки.

У наступні тижні вагітність принесе ще чимало радощів і турбот, однак важливо пам’ятати, що 8-й тиждень вагітності є, в якійсь мірі, доленосним. І з цього моменту ви носите під серцем не просто ембріон, а плід, який через якийсь час стане маленькою людиною!

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x