Вас може зацікавити

Що іще цікавого

10 фактів про історію винаходу туші і її правильного використання

10 фактів про історію винаходу туші і її правильного використання

Туш для вій вже давно зайняла своє місце в косметичці більшості дівчат і жінок у віці від 16 до 76 років. Особливо зараз, коли користуватися губною помадою стали менше через постійне носіння медичних масок.

Та й наносити рум’яна стало недоцільно, тому як щоки теж майже повністю закриті маскою. Загалом, тепер туш – «наше все» нарівні з тінями для очей і підведенням. І, зауважимо, туш виручає жінок, які бажають виглядати ефектно, протягом довгих тисячоліть! Не вірите?! А ми спеціально для вас знайшли цікаві факти про туші для вій!

Бізнесвумен з Польщі Олена Рубінштейн- винайшла водостійку туш

Туш – цікаві факти:

  1. Мабуть, найцікавішим фактом є той, що туші … вже 6 тисяч років! Звичайно, у древніх єгиптянок – а саме в Єгипті і з’явилися перші зразки туші! – хоча і не було настільки витонченого косметичного приладдя, як у наших сучасниць. Але туш була! Методом радіовуглецевого аналізу хімікам і археологам вдалося з’ясувати, що найперший розчин для фарбування вій зроблений приблизно в 4000 році до н. е.
  2. Основний інгредієнт туші – це сажа. Причому це стосується як самих древніх зразків, так і сучасної продукції. В Стародавньому Єгипті для отримання сажі спалювали мигдаль, який потім перемішували з медом, свинцем і навіть калом крокодила. Сьогодні до складу туші входять фарбувальні пігменти, жири, смола, вода, віск або воскоподібні речовини, поживні добавки і, звичайно, сажа! Правда, деякі виробники вже навчилися обходитися без сажі і використовують меланін – як барвник.
  3. Водостійку туш винайшли в 1939 році. Її розробила бізнесвумен з Польщі Олена Рубінштейн, згодом заснувала власну фірму і бренд Helena Rubinstein. Перша водостійка туш була зроблена на основі скипидару і не дуже добре пахла, зате була стійка до впливу вологи, чого не можна було сказати про жодну туш, винайдену до цього.
  4. У складі водостійкої туші немає води. Сьогодні склад водостійкої туші еволюціонував і більше не містить сумнівних інгредієнтів. До її складу входять розчинники, які випаровуються, віск тваринного, рослинного і мінерального походження, а також різні барвники. Води в її складі немає, і саме тому вона стійка до впливу вологи (дощ, сніг, сльози).
  5. Звичну нам всім упаковку для туші у вигляді тюбика-циліндра з щіточкою-йоржиком, закріпленим всередині кришечки, винайшла в 1958 році Олена Рубінштейн, ім’я якої ми вже згадували.
  6. Кольорова туш з’явилася в 60-і роки ХХ століття. Практично одночасно свої зразки кольорової туші представили такі виробники косметики, як Revlon і Max Factor. Так, Max Factor презентував палітру 4-х кольорів: синього, зеленого, золотистого, лавандового. Revlon обмежився для початку тільки одним синім кольором.
  7. Для виготовлення «мерехтливої» туші використовують рибну луску. Зрозуміло, рибну луску використовують не в чистому вигляді, а виділяючи з її складу спеціальну речовину гуанін. Саме він забезпечує ефект «мерехтіння». До речі, з його ж допомогою роблять «мерехтливі» тіні, помаду і рум’яна.
  8. Існує більше 100 різновидів щіточок для нанесення туші. Вони розрізняються за матеріалом виготовлення (пластик, силікон, гума, каучук), формі (пряма, овальна, вигнута, спиралевидная), довжині і розташуванню ворсинок. Безладно розташований ворс надає об’єму, щітки з еластомеру гарні для поділу вій і акуратного макіяжу, спіралеподібні щіточки впорядковують і акуратно укладають неслухняні вії, а вигнутими можна легко і швидко «підкрутити» вії.
  9. Туш має обмежений термін використання після відкриття тюбика. Так, той термін придатності, що вказаний на упаковці, це максимальна тривалість зберігання в НЕ розпакованому вигляді. Якщо ж туш розкрили, нею можна користуватися не довше півроку. Щоб вона не засохла ще раніше, завжди щільно закривайте кришечку, а щіточку для вій виймайте і вставляйте назад обертальними рухами.
  10. Туш не варто зберігати у ванній. Зберігання у ванній кімнаті, можливо, зручно, якщо ви робите макіяж саме там перед дзеркалом. Однак ванна кімната – це місце, де перепади температури і вологості трапляються кожен раз, коли ви приймаєте душ або ванну і, в принципі, користуєтеся гарячою водою. Це все знижує термін зберігання туші, та й багатьох інших косметично засобів.

Ось такі цікаві факти про туші зберегла для нас історія! Читайте наші статті про косметику, брендах і радах по догляду за собою, будьте красиві, привабливі і молоді душею

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x