Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Як знайти відповідний засіб для очищення в залежності від типу шкіри

Як знайти відповідний засіб для очищення в залежності від типу шкіри

Навіть якщо ви не користуєтеся всіма засобами для догляду за шкірою, у вас повинен бути хоча б хороший засіб для вмивання. Гель або пінка, масло – будь-який засіб повинен підходити під ваш тип шкіри, чудово вирішувати ті завдання, які необхідно вирішити саме вам. Тому тут знайдете кілька рекомендацій відповідно до типів шкіри.

Що має бути у складі очищувального засобу, а чого варто уникати

Почнемо з тих засобів, які варто уникати при вивченні складу засобу (джерело kosmetologa.net)

Аніонні ПАР (агресивні речовини)

При виборі засобів насамперед необхідно перевірити склад на присутність агресивних поверхнево-активних речовин – скорочено ПАР:

  • – Лаурил сульфат натрію – Sodium Lauryl Sulfate (SLS)
  • – Лаурет сульфат натрію – Sodium Laureth Sulfate (SLES)
  • – Мірет сульфат натрію – Sodium Myreth Sulfate (SMS)

Це дешеві і досить агресивні ПАР, які дуже часто присутні в умивалках відомих косметичних марок. Пов’язано це з тим, що виробники економлять на використанні м’яких, але дорожчих інгредієнтів, що очищають, а лише додають компоненти, які трохи пом’якшують дію агресивних ПАР.

І слід згадати ще один небажаний компонент до складу умивалки:

Мінеральна олія – Mineral Oil

Нерідко входить до складу косметичного молочка або емульсії для очищення. Прекрасно пом’якшує шкіру, після вмивання не залишає почуття сухості та стягнутості, і жінка, як правило, задоволена таким засобом, що очищає.

Але мінеральна олія (продукт нафтопереробки) сприяє закупорці пір, що може призводити до появи комедонів і прищів, особливо у власників проблемної шкіри. Тому присутність цього компонента також небажана.

Які компоненти обов’язково повинні бути у складі умивалки

М’які ПАР

Які компоненти вважаються м’якшими і бажаними у складі очищаючих засобів? Наприклад, такі як:

  • – Коко-бетаїн – Coco-Betaine
  • – Кокамідопропіл бетаїн – Cocamidopropyl Betaine
  • – Коко-глюкозид – Coco-Glucoside
  • – Каприліл / Каприл глюкозид – Carpylyl / Capryl Glucoside

Це м’які ПАР, які дбайливо очищають шкіру, не порушують ліпідний бар’єр і відповідно не сприяють втраті вологи.

Що ще може входити до складу гарної умивалки? Для очищення комбінованої, жирної та проблемної шкіри бажано наявність гліколевої, молочної або саліцилової кислоти. Тому що кислоти сприяють відлущуванню мертвих клітин, очищенню пір, зменшують саловиділення та перешкоджають утворенню чорних крапок. У складі вони можуть бути позначені як:

  • – Гліколева кислота – Glycolic Acid
  • – Молочна кислота – Lactic Acid
  • – Саліцилова кислота – Salicylic Acid

А для пом’якшення сухої та нормальної шкіри до складу очищувальних засобів можуть входити різні натуральні олії.

Суха шкіра – кремовий засіб, що очищає

Якщо у вас суха шкіра, вибирайте засоби для очищення, які ніжно видаляють бруд і пил, жир з шкіри. Наприклад, кремові засоби мають легшу консистенцію, яку можна легко змити. І при цьому шкіра не пересушується і залишається чистою, але й шовковистою. Крім кремових текстур, підійдуть також: олійні засоби для очищення або молочко для очищення.

Жирна / схильна до акне шкіра – піна, що очищає

Для людей з жирною шкірою, схильних до появи прищів, не варто занадто покладатися на засіб, що очищає. Для боротьби з акне використовуйте сироватки та інші засоби. Але для чищення ідеально підходить очищувальний засіб – м’яка піна або гель, що очищає, піниться з pH-балансом.

Чутлива шкіра — міцелярна вода, м’які пінки, що очищають.

Міцелярна вода дуже зручна, якщо у вас чутлива шкіра і ви подорожуєте. Потрібно просто витерти багнюку ватним тампоном, щоб нічого не дратувало ваші пори. Однак для більш інтенсивного очищення використовуйте м’який засіб 3-в-1, який не погіршить проблеми зі шкірою. Або пінка, мус для очищення. Приклади можна побачити нижче.

Це далеко не всі типи засобів для очищення: є ще гідрофільна олія, бальзами та желе, пудра, убтан, емульсія та інше.

Розберемося, що ж таке убтан

Убтан – це максимально натуральний засіб дрібно перемелений для дбайливого очищення шкіри. Зазвичай убтани складаються із спецій, трав, борошна, а також глини. Від скрабу убтан відрізняються тим, що частки у убтан дуже дрібні, вони не травмують шкіру і можуть застосовуватися щодня. У той час як скраби краще застосовувати не частіше ніж один раз на тиждень. Убтан використовується для вмивання обличчя, для очищення всієї шкіри на тілі, також з убтан можна приготувати маску.

Як знайти відповідний засіб для очищення в залежності від типу шкіри

Способи використання убтану:

Засіб для вмивання та миття тіла:

Розбавте убтан теплою водою до консистенції сметани, нанесіть на вологу шкіру обличчя та тіла замість мила та інших умивалок. Змийте прохолодною водою. Для максимального ефекту рекомендується використовувати щодня.

Маска з убтану:

Розведіть убтан теплою водою до консистенції сметани, додайте 1 чайну ложку натуральної олії (наприклад, оливкової або кокосової), або змішайте молоко з медом 50/50 або кефір, нанесіть на обличчя, шию і зону декольте, тримайте 15 хвилин, потім змийте . Рекомендується робити маску щонайменше 1 десь у тиждень.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x