Вас може зацікавити

Що іще цікавого

3 способи, як визначити свій тип шкіри в домашніх умовах

3 способи, як визначити свій тип шкіри в домашніх умовах

Вибираючи засоби догляду за шкірою, більшість з нас звертали увагу на маркування «Для сухої шкіри», «Для жирної шкіри», «Для змішаного типу» і т.д. Якщо ви часто відвідуєте косметологічні салони, вам давно і докладно розповіли, яка у вас шкіра. А ось як визначають свій тип шкіри без консультацій із косметологом і чи можливо це в домашніх умовах? Насправді можливо!

Спосіб №1: Як визначити свій тип шкіри за допомогою серветки

Визначити тип шкіри можливо за допомогою звичайної серветки. Для цього потрібно вмитися і не наносити ніякої косметики і ніяких засобів догляду. Через пару годин потрібно прикласти серветку до обличчя, злегка притиснувши її в районі чола, носа, щік, підборіддя, потримати 20 секунд і розглянути серветку, можна на просвіт.

Тип шкіри за результатами тестування серветкою:

 • – Жирна, вона ж проблемна – у разі, якщо на серветці залишилися жирні сліди.
 • – Суха, вона ж чутлива – якщо зовсім немає ознак шкірного жиру.
 • – Комбінована, вона ж змішана – коли сліди жиру є лише у Т-зоні (чоло, ніс, підборіддя).
 • – Нормальна – якщо залишилися ледь помітні цятки у місцях притискання серветки.

Читайте також: Як знайти відповідний засіб для очищення шкіри

Як бачите, це дуже простий тест, який можна провести будь-якого вихідного дня, коли вам не потрібно «наводити марафет» прямо з ранку. Одна-дві години, і ви точно знаєте, яка у вас шкіра!

Спосіб №2: Визначення типу шкіри при візуальному огляді

Якщо вам ніколи експериментувати з серветкою, і ви не можете собі дозволити з ранку цілу годину або дві не користуватися кремами і косметикою, можна спробувати визначити тип шкіри, уважно оглянувши обличчя в дзеркало. Краще взяти дзеркало з ефектом наближення або збільшення зображення.

Типи шкіри за результатами візуального огляду:

 • – Жирна, або проблемна – якщо спостерігається жирний блиск, нерівномірний рельєф і різні висипання.
 • – Суха, вона ж чутлива – якщо на шкірі непомітні пори і немає або дуже мало висипань.
 • – Змішана, або комбінована – якщо жирний блиск і висипання є тільки в Т-зоні, а щоки гладкі, матові, без вугрів і прищів.
 • – Нормальна – якщо спостерігається матова шкіра та рівний гладкий рельєф без жирного блиску та висипань.

Зрозуміло, рідкісні вугри, що зрідка з’являються, не є підставою для віднесення шкіри до жирного типу. Висновок можна зробити лише тоді, коли результати огляду стабільні протягом кількох днів.

Спосіб №3: Як визначати тип шкіри за допомогою тактильних відчуттів

Втім, досить точно визначити, до якого типу належить ваша шкіра, можливо навіть просто звертаючи увагу на свої суб’єктивні відчуття, наприклад, при вмиванні. Просто зверніть увагу, що ви відчуваєте після того, як вмилися, як ваша шкіра реагує на вмивання.

Типи шкіри за тактильними відчуттями:

 • – Нормальна – відчуття комфорту тривалий час після вмивання.
 • – Суха, вона ж чутлива – з’являється відчуття сухості та «стягнутості», яке можна «прибрати» лише спеціальними засобами для догляду.
 • – Жирна, вона ж проблемна – швидко приходить відчуття, ніби ви не вмивалися.
 • – Змішана, вона комбінована – різні ділянки шкіри реагують по-різному.

Під різною реакцією мається на увазі варіант, коли вам суб’єктивно здається, що чоло, ніс і підборіддя вкрилися шкірним жиром і «лисняться», а щокам при цьому цілком комфортно.

Ось три способи, за допомогою яких ви можете самостійно в домашніх умовах визначити свій тип шкіри і потім правильно підібрати ефективні засоби догляду. Якщо шкіра явно проблемна, варто все ж таки знайти можливість звернутися до професіонала-косметолога, який проведе діагностику. Часто шкірні проблеми бувають наслідком різних системних захворювань організму, і тоді лікування основної хвороби автоматично призведе до поліпшення стану шкіри.

У будь-якому випадку, ми бажаємо вам краси, здоров’я та виняткового комфорту від усіх процедур догляду за шкірою!

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x