Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Як очистити пори на обличчі

Як очистити пори на обличчі

Чиста шкіра обличчя – це більше, ніж просто краса та естетика. Це один із найважливіших показників загального здоров’я організму. Однак навіть без прищів і почервоніннь вигляд можуть псувати звичайні розширені пори на обличчі, які згодом забиваються продуктами життєдіяльності шкіри.

Розширені пори/чисті та закриті пори
Розширені пори/чисті та закриті пори

Шкіра – це один із органів видільної системи, тому розширені пори миттєво стають джерелом інфекцій, що тягне за собою набагато більші проблеми, ніж просто неестетичний зовнішній вигляд. Саме тому всі, хто має таку особливість, цікавляться, як очистити пори на обличчі.

Чому забиваються пори?

Пора (або фолікул) — це «протока в шкірі, яка прикріплена до сальних залоз, що виробляють підшкірне сало», — пояснює Рене Руло, знаменитий косметолог і засновник однойменної лінії для догляду за шкірою.

Рене Руло

Пори є спеціальними отворами на шкірі, якими шкіра «дихає» і через них виводяться відходи потових і сальних залоз. Пори працюють у кожної людини з різною інтенсивністю. І це стосується не лише жінок, а й чоловіків також. Від генетики та роботи статевих органів залежить, наскільки сильно і часто через пори виділятимуться продукти життєдіяльності та наскільки шкіра буде жирною чи, навпаки, сухою.

Забиті пори – це поєднання надлишкового шкірного сала, омертвілої шкіри, залишків макіяжу, бактерій, забруднюючих речовин та іншого сміття та пилу з навколишнього середовища. Ваші пори насправді є частиною ваших волосяних фолікулів і офіційно називаються сальними залозами.

Основна функція цих залоз полягає у виділенні підшкірного сала, яке є маслянистою речовиною, що забезпечує зволоження та захист вашої шкіри. У той час як вироблення шкірного сала життєво важливе для підтримки здоров’я та еластичності вашої шкіри, занадто багато хорошого може призвести до закупорки протоків. Перевиробництво підшкірного сала може призвести до того, що надлишки змішуються з відмерлими клітинами шкіри та іншими частинками, що закупорюють пори. Це може призвести до закупорювання пор на щоках, носі або інших ділянках обличчя.

Як очистити пори на обличчі в домашніх умовах

Тут хотілося б звернути увагу на якийсь момент. Важливо не просто очистити пори на обличчі. Важливо зробити так, щоб вони звузились і більше не забруднювалися. А в ідеалі досягти того, щоб пори на обличчі не розширювалися і не завдавали вам клопоту надалі.

Звичайно, назавжди очистити і звузити пори неможливо, наша мета – знайти ту методику і такі засоби, які забезпечать постійне підтримання чистоти пір та їх звуження.

Причини розширених пір можуть бути різні, від спадкових особливостей до неправильного харчування і збоїв у роботі ендокринної системи – гормональний збій. У цій статті читайте, як за допомогою харчування досягти гормонального балансу.

Ми почнемо з найпростішого і розповімо для початку, як очищати шкіру на обличчі, як домогтися звуження пір, якщо це виключно естетична проблема.

Спосіб 1 (підготовка): теплий компрес

Щоб очистити пори на обличчі, можна зробити компрес, намочивши махровий рушник (можна не все, тільки край) дуже теплою, майже гарячою водою. Температуру води варто підібрати так, щоб шкірі було приємно та комфортно від тепла, і в жодному разі не боляче. Терпіти біль не можна, це може спричинити опік шкіри.

Перед тим, як очистити шкіру - її треба розпарити
Перед тим, як очистити шкіру – її треба розпарити

Як робити компрес:

  • Змочити махровий рушник дуже теплою водою (не окропом!)
  • Прикласти до обличчя і тримати, поки рушник не охолоне.
  • Вмиватися теплою водою.
  • Вмиватися вдруге прохолодною водою.

Сенс процедури в наступному: компрес розширює пори так, щоб можна було забрати звідти забруднення, тепла вода вимиває забруднення та продукти життєдіяльності шкіри. Разом із водою використовуйте засоби для вмивання: гідрофільна олія, гелі, пінки, молочко для очищення. Наприклад, можна використовувати гелі Garnier, у статті є огляд лінійки «Чиста шкіра». А холодна вода закриває пори так, щоб вони найближчим часом не розширювалися. Повторювати 1-2 рази на тиждень.

ВАЖЛИВО! Розпарювати шкіру не можна, якщо у вас є купероз – виступає судинна сітка на поверхню.

Спосіб 2: гель-скраб з морськими водоростями

Багато косметологічних фірм випускають гель-скраб для щоденного вмивання, що містить морські водорості. Частинки скрабу глибоко проникають у шкіру, у тому числі в опори, та прибирають забруднення. Морські водорості покращують тонус шкіри і дозволяють порам закритися відразу після закінчення процедури вмивання.

Як користуватися скрабом:

  • Вмитися з скрабом, що очищає, теплою водою.
  • Вмиватися вдруге прохолодною водою.

Як бачите, нічого складного. Головне, вибирайте скраб з невеликими частинками, що очищають, щоб можна було користуватися ним кожен день. Цієї процедури цілком вистачає на добу. Якщо взяти гель з ефектом, що матує, то сальні залози на шкірі будуть працювати не так інтенсивно, як зазвичай, і шкіра не буде блищати від жиру.

Інші народні рецепти на основі лимонної кислоти або маски з глини не варто використовувати, не порадившись із косметологом, тому що кислота може викликати роздратування, а будь-який грубий пілінг травмонебезпечний для ніжної шкіри обличчя.

Спосіб 3: Використовуйте очищувальний засіб із саліциловою кислотою

Для людей з жирним типом шкіри та великою кількістю пір саліцилова кислота може творити дива. Якщо у вас інший тип шкіри – використовуйте засоби із саліциловою кислотою максимально обережно. Цей хімічний очищувач проникає глибоко у пори, видаляючи забруднення. Саліцилова кислота – це багатофункціональний інгредієнт, який допомагає лікувати і запобігати появі прищів, а також сприяє вивільненню відмерлих клітин шкіри, допомагаючи запобігти закупорці пір. Кислота розчиняється в маслі, а це означає, що може проникати крізь шкірний жир і глибоко проникати у пори.

Наносіть засіб для очистки з саліциловою кислотою як і будь-який інший засіб для вмивання. Спочатку змочіть обличчя теплою водою, а потім акуратно нанесіть круговими рухами на обличчя. Як тільки розчин почне пінитися, ретельно змийте, переконавшись, що продукт видалений.

У деяких людей з алергією на аспірин може виникнути реакція на саліцилову кислоту, тому перед нанесенням на обличчя рекомендується нанести краплю на щоку, щоб подивитися, як відреагує ваша шкіра. Хоча можна застосовувати цей тип очищувача щодня, використовуйте його рідше, якщо помітите, що ваша шкіра занадто суха або дуже чутлива.

Спосіб 4: Використовуйте харчову соду

Харчова сода здатна м’яко очищати і відлущувати шкіру, забезпечуючи їй глибоке очищення. Крім того, харчова сода також може збалансувати рівень PH у вашій шкірі, нейтралізуючи його. Збалансований рівень PH означає менше прищів та сухості.
Шукайте засоби для чищення для обличчя, в яких харчова сода є одним з основних інгредієнтів. Очищувальний засіб з харчовою содою забезпечить глибоке очищення пір вашої шкіри.

Спосіб 5: Використовуйте ретинол

Продукти, що містять ретинол, такі як крем з ретиноїдами, можуть стати потужним інструментом, що допомагає очистити пори на обличчі. У багатьох випадках закупорені пори, які починають призводити до появи чорних крапок, можна лікувати за допомогою продуктів, які зменшують вироблення шкірного сала.

Ретинол збільшує швидкість оновлення клітин і згодом може виробляти колаген, а також знижує вироблення шкірного сала і позбавляється від відмерлих клітин шкіри на поверхні шкіри. В результаті це допоможе запобігти блокуванням, які можуть призвести до закупорки пір.

Варто пам’ятати, що ретиноїдами не можна зловживати, це призводить до пересушування шкіри. Цей інгредієнт може зробити вашу шкіру більш чутливою, тому обов’язково використовуйте сонцезахисний крем (навіть в холодну пору).

Спосіб 6: Використовуйте ексфоліант AHA/BHA

Альфа-гідроксикислота (AHA) і бета-гідроксикислота (BHA) добре очищають закупорені пори. AHA/BHA кислоти, такі як гліколева, молочна і саліцилова кислоти, допомагають відлущувати і розчиняти забруднення, зводячи до мінімуму появу засмічення в порах і запобігаючи їх розширенню.

Як зробити так, щоб пори не забруднювалися

Ми вже обговорили, що домашні способи очищення доби на обличчі достатні лише в тому випадку, коли розширені пори – проблема суто косметологічна. Якщо ж виявиться, що процедури, що очищають, допомагають менше, ніж на добу, значить, справа набагато глибша і потрібно шукати неполадки в організмі.

Причиною розширених пір та їх швидкого забруднення можуть бути гормональні проблеми та нестабільна робота ендокринної системи, нестача поживних речовин у раціоні, у тому числі вітамінів, мінералів та… жиру!

Так, тваринні та рослинні жири потрібні для нормального стану шкіри. І всі, хто вирішив боротися з надмірним виробленням жиру сальними залозами шляхом повної відмови від жирної їжі, лише посилюють проблему. Обов’язково включіть у раціон м’ясо, рибу, олію у розумних кількостях.

Якщо через будь-які хвороби або невгамовне бажання схуднути ви зараз категорично не бажаєте їсти нічого жирного, хоча б візьміть в аптеці капсули омега-3 або риб’ячого жиру, і приймайте за інструкцією. Так ви отримаєте необхідний організму мінімум жирів для нормального стану шкіри, волосся та нігтів.

В принципі, очистити пори на обличчі не так вже й важко. Будьте красиві та здорові!

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x