Люди завжди прагнули знайти спосіб виглядати молодше за свої роки. Йдеться і про здорове тіло, і міцний дух, і зовнішню привабливість. Згадайте того ж Доріана Грея. В ідеалі непогано б винайти філософський камінь, але…
Сьогодні ми не про літературу. Розповідаємо про речі реальніші – сучасні процедури омолодження шкіри, які вам запропонують у салоні краси. Небезпечні чи ні? Неприємно чи терпимо? Чи буде результат помітним? Ми спробуємо бути максимально об’єктивними в описі апаратної косметології.
Зміст
Карбокситерапія
Неінвазивна карбокситерапія – це інноваційний метод омолодження шкіри, який зробив справжній прорив у сучасній косметології. Його суть полягає у насиченні епідермісу вуглекислим газом (СО2) без ін’єкційного втручання. Введення цієї речовини стимулює вироблення колагену, який наповнює шкіру вологою та регенерує її. Вуглекислий газ проникає вглиб тканин за допомогою спеціального гелю та маски.
Carboxy-терапія проходить у кілька етапів:
- очищення шкіри та демакіяж; за потреби застосовується скраб або легкий пілінг;
- нанесення м’якого гелю;
- закріплення гелю маскою-активатором;
- зняття речовини;
- очищення, тонізування та зволоження обличчя.
Курс карбокситерапії складається з 6-8 процедур, 1-2 рази на тиждень (частоту визначає лікар – косметолог). Середня тривалість сеансу: 30 хв.
Ефективність карбокситерапії:
- розгладжуються дрібні зморшки;
- підвищується пружність шкіри (ліфтінг);
- зникає набряклість та темні кола під очима;
- покращується колір обличчя;
- відновлюється природний водний баланс (суха/жирна шкіра);
- звужуються пори;
- антисептичний та протизапальний ефект.
Переваги Carboxy-терапії:
- безпека та безболісність процедури;
- відсутність внутрішнього втручання;
- немає побічних ефектів;
- відносно невисока вартість;
- застосування тільки натуральних компонентів;
- немає сезонних та вікових обмежень;
- результат помітний після 1 сеансу.
Сумісність з іншими процедурами:
Карбокситерапію можна застосовувати після пілінгів, лазерного шліфування, алмазної дермабразії та хірургічного втручання.
Рекомендації щодо догляду після сеансу:
Карбокситерапія має безліч позитивних відгуків, тому що не залишає ніяких почервонінь або інших неприємних слідів на шкірі. На відміну від пілінгу, її можна робити будь-якої пори року і не бояться сонячних опіків. Радимо обмежити прийняття гарячих ванн та відвідування сауни відразу після процедури. Доглядайте шкіру, не ігноруйте зволожуючі процедури.
RF – ліфтинг
RF-ліфтинг – косметологічна процедура, яка дозволяє впоратися із віковими змінами шкіри без хірургічного втручання. RF-імпульси – це радіочастоти, при їх впливі на шкіру вироблятиметься колаген та еластин, який сприяє омолодженню та відновленню шкіри.
Безопераційний ліфтинг – його суть в тому, що за допомогою радіохвиль шкіра нагрівається, посилюється кровообіг, розщеплюються жирові клітини. Обличчя розслаблюється, знімається напруження, насичується киснем. Молекули колагену, як і всі білки, тверднуть при підвищеній температурі. В результаті поверхня шкіри розгладжується.
Радіохвильовий ліфтинг можна проводити на будь-якій ділянці тіла: обличчя, шия, декольте, руки, живіт, стегна та сідниці.
Триполярний RF-ліфтинг, найсучасніший і дбайливий спосіб омолодження обличчя без операцій. Головні його відмінності від моно- та біполярного методу в тому, що в процедурі використовуються кілька електродів, що уможливлює вплив на різні рівні шкіри одночасно.
Показання для RF-ліфтінгу:
- зморшки, мімічні та глибокі вікові, «гусячі лапки» під очима;
- втрата пружності, опущення, обвисання шкіри обличчя;
- сліди після вугрової хвороби;
- пігментація;
- фотостаріння шкіри;
- целюліт, розтяжки;
- тьмяний колір обличчя, мішки під очима.
Переваги RF-ліфтінгу:
- ефект від радіохвильової підтяжки помітний вже після першого сеансу. Зазвичай рекомендується курс із 4-6 процедур. Результат радуватиме вас до 2 років;
- процес повністю безболісний, не вимагає анестезіолога та реабілітаційного періоду;
- процедура триває всього від 20 до 40 хвилин, і повторити її косметологи дозволяють через кілька днів, так і через тижні.
Сумісність з іншими процедурами:
RF-ліфтинг проводиться як самостійна процедура. Водночас вона чудово доповнить курс мезотерапії, очищення та пілінги обличчя та навіть хірургічну підтяжку.
Рекомендації щодо догляду за шкірою після сеансу:
- на час процедури потрібно зняти металеві предмети, прикраси та контактні лінзи;
- не радять засмагати протягом декількох днів після RF-ліфтінг;
- не можна механічно впливати на оброблені ділянки шкіри, тобто терти чи дряпати.
Алмазна мікродермабразія
Алмазна мікродермабразія – це делікатний механічний пілінг за допомогою спеціальної насадки з алмазним напиленням (абразивами) у вигляді зернят різних розмірів. Така процедура використовується для видалення верхнього «мертвого» шару шкіри. Шліфування відбувається за допомогою спеціального пристрою, наконечник якого покритий частинками кристалів. З нього виходить потік повітря разом з абразивами, які і відлущують ороговілі клітини.
Шліфування алмазним напиленням активізує вироблення колагену та еластину, які зволожують шкіру, наповнюють її поживними речовинами. Як результат, процедура сприяє поліпшенню кольору обличчя та його рельєфу, омолодженню, загоєнню рубців та шрамів після висипу вугрів.
Мікродермабразію застосовують на різних ділянках тіла. Процедура абсолютно безпечна та безболісна. Що стосується тривалості курсу, то залежно від стану шкіри, косметолог може порадити Вам від 4 до 10 сеансів з інтервалом у 2-4 тижні.
Як відбувається процедура алмазної мікродермабразії?
- Демакіяж та очищення шкіри. Косметолог повинен обов’язково переконатися, що шкіра не містить залишків макіяжу та сильних запальних процесів, одягнути на клієнта захисну накидку та прибрати її волосся.
- Далі обрана ділянка шкіри (обличчя, шия, декольте) обробляється препаратом з вакуумною насадкою та алмазним напиленням. Тривалість сеансу залежить від стану шкіри та її проблем.
- Після процедури може спостерігатися легке почервоніння обличчя, тому косметолог повинен запропонувати заспокійливу та відновлюючу маску, і обов’язково нанести зволожуючий крем за типом шкіри з SPF-захистом та гіалуроновою кислотою.
- Макіяж можна наносити одразу після процедури.
Показання для мікрошліфування шкіри:
- акне, вугрі, постакне, шрами і рубці після хвороби шкіри або операцій;
- вікові зміни шкіри, дрібні, мімічні зморшки, втрата тонусу шкіри;
- пігментація, ластовиння, нерівний колір обличчя;
розтяжки; - широкі пори та підвищена жирність шкіри.
Переваги алмазної мікродермабразії:
- поліпшення стану шкіри помітні вже після 1 сеансу (приблизно через тиждень), що робить його одним із фаворитів апаратної косметології;
- відбувається регенерація та відновлення клітин, обличчя наповнюється вологою;
- вирівнюється колір і рельєф обличчя, освітлюються пігментні плями та ластовиння;
- розгладжуються дрібні зморшки, шкіра омолоджується;
- пори звужуються;
- відносно невелика вартість, відсутність строгих вікових обмежень та протипоказань;
- поєднується з іншими косметологічними процедурами, як креоліфтинг, мезотерапія, масаж обличчя;
- механічне шліфування – чудова альтернатива хімічному пілінгу, і, головне, безпечна.
Поради для тих, хто робитиме алмазне мікрошліфування вперше:
Найкращий час для проведення процедури: осінь чи зима, коли сонце не таке активно.
Не варто робити пілінг, якщо на обличчі явно виражений купероз, герпес, рубці або опіки, що не загоїлися.
Під час курсу обов’язково слід користуватися зволожуючими кремами із захистом від сонця, щоб уникнути формування нерівного тону обличчя.
Безін‘єкційна мезотерапія
Безін‘єкційна мезотерапія – сучасна косметологічна апаратна процедура. Її поява вирішила проблему багатьох жінок – страх перед уколами. Ін’єкції краси підходять не всім: багатьох клієнток салонів зупиняє страх перед хворобливими відчуттями. Мезотерапія – найбільш щадний спосіб омолоджування шкіри та відновлення її здорового вигляду.
Для введення лікувальних речовин в клітини епідермісу використовуються лазерні випромінювання, магнітні, іонні чи крио апарати, залежно від специфіки проблеми. Таким чином, засіб потрапляє глибоко в шари шкіри під тиском кисневого потоку і активізує там відновлюючі процеси.
Процедура безін’єкційної мезотерапії проходить у кілька етапів:
- Глибоке очищення шкіри (демакіяж, умивання, при необхідності пілінги чи маски);
- Нанесення на обрану проблемну ділянку спеціального коктейлю з активних компонентів. До його складу входять гіалуронова кислота та X-ADN гель, які сприяють виробленню колагену. Вітамін С та гліколева кислота додатково зволожують шкіру та надають їй природного сяйва.
- Далі шкіра з нанесеним засобом обробляється препаратом, який випромінює пульсуючі магнітні або лазерні хвилі.
Переваги безін’єкційної мезотерапії:
- Тривалість процедури — до півгодини.
- Ефект помітний після першого відвідування косметолога, але для його тривалості варто записатися на курс з 4-6 сеансів.
- Сеанси неінвазійної мезотерапії безболісні та безпечні. Немає сильних почервоніння, набряків або інших неприємних слідів. Шкіра приходить у нормальний вигляд протягом 2 годин. Не варто боятися, що після процедури Ви не зможете з’явитись на зустрічі чи вечірці.
- Вам не доведеться мати справу з небезпечними, не завжди стерильними голками.
Показання для безін’єкційної мезотерапії:
- мімічні та вікові зморшки на обличчі;
- опущений овал обличчя, втрата тонусу шкіри;
- тьмяний колір обличчя, пігментація, синці під очима, ластовиння;
- розтяжки, целюліт, відвисання шкіри;
- вугровий висип та акне;
Поєднання з іншими косметологічними методами:
Мезотерапію відмінно доповнять такі процедури як масажі, лазерне шліфування обличчя, кислотні пілінги та маски, що доглядають за шкірою.
Мікрострумова терапія
Мікрострумова терапія – це сучасна косметологічна процедура, під час якої впливають на шкіру низькочастотні імпульси струму. Це один із найпопулярніших методів нехірургічного ліфтингу.
Мікроструми виступають своєрідним каталізатором активного кровообігу, не змінюючи природну циркуляцію речовин. Стимулюючи нормальну клітинну активність, мікроструми запускають процес регенерації. Відбувається вироблення колагену та насичення тканин киснем. Завдяки цьому шкіра зволожується і набуває сяючого вигляду.
Мікрострумова терапія призначена для профілактики передчасного старіння, лікування та відновлення здорового зовнішнього вигляду епідермісу. Ще один плюс такої процедури – зняття напруги м’язів та розслаблюючий ефект загалом.
Як проходить мікрострумова терапія:
- демакіяж та очищення шкіри;
- підбір активної речовини та безпосередньо мікрострумова терапія;
- зволожуюча маска для обличчя;
- тонізація та нанесення крему.
Сам сеанс займає 20-40 хвилин (залежно від проблеми та обраної частини тіла). Результат помітний вже наприкінці першого сеансу косметолога. Вже за 15 хвилин після терапії можна наносити макіяж. Значні зміни шкіри (розгладження дрібних зморшок, свіжий колір обличчя) можна побачити після 4-5 сеансів. Стандартний курс лікування складається з 10-12 мікрострумових терапій. Як підтримуючу процедуру слід робити приблизно один раз на місяць.
Показання до мікрострумової терапії:
Постійні стреси, брудне повітря, недосипання, сидіння за комп’ютером, шкідлива їжа – хіба мало факторів впливає на нашу красу?
Мікрострумова терапія бореться з цілим комплексом проблем:
- тьмяний, хворий колір обличчя;
- вугрі і рубці неї;
- перші мімічні зморшки;
- глибокі вікові зморшки;
- розтяжки та целюліт;
- відновлення шкіри після операцій;
- набряки та пігментація;
- темні кола;
- друге підборіддя.
Переваги мікрострумової терапії:
- безпека (не пошкоджується верхній шар епідермісу);
- безболісність (безін’єкційна процедура);
- доступна цінова політика;
- швидкий результат;
- тривалий ефект.
Сумісність з іншими косметологічними процедурами:
Поліпшити ефект від мікрострумової терапії можна поєднуючи її з масажем та кріомасажем, чистками, пілінгами, мезотерапією, плазмоліфтингом та біоревіталізацією.
Пресотерапія з інфрачервоним прогріванням
Пресотерапія – це апаратна процедура, призначена для лікування целюліту та зменшення жирових відкладень. Поєднавши її з інфрачервоним прогріванням, ви отримаєте сучасний та ефективний спосіб корекції фігури. Вона також відома як «лімфодренажний масаж», «інфочервона терапія», «ІЧ-терапія».
Пресотерапія з інфачервоним прогріванням припола до душі жінкам усього світу своїм обережним впливом на організм. Вона є альтернативою хірургічним методам у боротьбі із зайвою вагою. Також відмінно підійде для тих, кому протипоказані ручний масаж, сильні фізичні навантаження або виснажливі дієти. Пресотерапія ідеально підходить для молодих матусь, які хочуть повернути собі колишню струнку форму після пологів.
Ще одна чарівна властивість пресотерапії – загальний розслаблюючий ефект. Особливо рекомендується людям із сидячою роботою, малорухливим стилем життя, тобто практично всім. Після лімфодренажного масажу ви відпочили, відчуєте легкість у тілі, заряд бадьорості та гарного настрою.
Як проходити процедура:
Пресотерапія з інфачервоним прогрівом є терапією, під час якої тіло знаходиться під тиском стисненого повітря і, одночасно, теплової енергії. Перед початком клієнта укладають на кушетку та надягають на нього спеціальний костюм із кількома бандажами. Вони одягаються на талію, руки та ноги. Таким чином забезпечується максимальний вплив на проблемні зони. Під тиском стисненого повітря відновлюється кровотік, а лімфосистема очищається від токсинів та міжклітинної рідини – основна причина появи целюліту.
Для найкращих показників слід пройти курс пресотерапії, що складається з 10-14 сеансів із перервами на 2-3 дні. Середня тривалість процедури – 30 хвилин.
Показання до пресотерапії:
- зниження зайвої ваги;
- усунення жирових відкладень та корекція фігури;
- лікування целюліту;
- підвищення пружності шкіри;
- набряклість тіла;
- варикозне розширення вен;
- синдром «втомлених ніг»;
- профілактика тромбозу;
- стимуляція кровообігу;
- втома та напруга нервової системи;
- порушення сну.
Переваги пресотерапії:
- відсутність внутрішнього втручання в організм та його наслідків (інфекції, шви, рубці) та реабілітації;
- відносно невелика вартість;
- висока ефективність та швидкий результат. Одна процедура замінює за кількістю спалених калорій (до 2000) 1 тренування у спортзалі (150 присідань, пробіг на 5 км);
- зменшення маси тіла та целюліту;
- Поліпшення самопочуття та здоров’я людини.
Сумісність з іншими процедурами:
Для отримання надзвичайного результату від ІЧ-терапії пройдіть її курс у комплексі з ультразвуковою кавітацією, масажами, обгортаннями, антицелюлітними пілінгами.
Замість висновків:
Як кажуть, ваше тіло – ваша справа. Ми лише хочемо побажати вам дбати про своє здоров’я. Звертайтеся лише до перевірених спеціалістів-косметологів. Найкраще, якщо вам його порадить хороша подруга/мама/сестра/колега. Відгуки в інтернеті також грають роль, але не варто орієнтуватися тільки на них. У гарного косметолога є диплом(и), стерильні прилади, світлий кабінет та черга на кілька тижнів уперед. Будьте красиві!
Займаюся маркетингом і просуванням корпоративних сайтів, блогів та інтернет-магазинів. Іноді пишу і творю тут, на моєму ресурсі.