Чи буде школа в 2021 році в Україні

Як школи працюватимуть під час карантину восени 2021

1В областях України у разі посилення карантину школи працюватимуть у звичному режимі, якщо буде вакциновано проти коронавірусу 80% освітян. Станом на зараз, наприклад, у Києві щеплено лише 57% працівників освіти. Втім, попри постанову Кабміну, вакцинація вчителів добровільна і безкоштовна.

 Про це сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі «Сніданку з 1+1».

Ляшко пояснив, якщо карантин не буде посилено і всі області залишаться в «зеленій» зоні, вимога про 80% вакцинованих освітян не діятиме і школи працюватимуть в офлайн режимі. Утім, якщо область потрапить до «помаранчевої» зони, в якій не буде вакциновано 80% освітян, учні будуть вимушені вчитися дистанційно.

«Ця цифра у 80% встановлена для тих областей, де встановлений жовтий, помаранчевий або червоний рівні епіднебезпеки. Якщо буде залишатись зелений рівень, в якому Україна зараз перебуває, то ця норма не поширюється і школи відкривають. Тому не чекаємо жовтого, помаранчевого і червоного, а вакцинуємось. Якщо область потрапить, наприклад, до помаранчевої зони і там не буде досягнуто рівень 80% вакцинованих освітян, тоді школи у таких регіонах, згідно з нормами адаптивного карантину, будут переведені на онлайн навчання», — пояснив голова МОЗ.

А тому, щоб школи не закривались, міністр охорони здоров’я закликав освітян вакцинуватись. Водночас він наголосив, що вакцинація проти коронавірусу в Україні добровільна і безкоштовна.

Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що в Україні поступово погіршується епідеміологічна ситуація з коронавірусом і спалах хвороби може трапитись упродовж двох тижнів. У зоні ризику Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька області.

Як повідомлялося, навчання в Україні від 1 вересня очікується, що почнеться в очному форматі, а не у дистанційному режимі. Цьому має сприяти вакцинація проти коронавірусу українських освітян.

Джерело: TSN

Також у МОН повідомили, що при будь-якому рівні епідемічної небезпеки освітній процес триватиме. Якщо заклад освіти не зможе працювати в очному форматі, будуть організовані інші форми (змішана чи дистанційна) і діти продовжуватимуть навчання. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

Міністр зазначив, що МОН спільно з Міністерством охорони здоров’я опрацьовує різні варіанти організації освітнього процесу, щоб він був безперервним і відбувався в безпечному середовищі.

«Наразі планується, і нам би звичайно хотілося, щоб діти 1 вересня розпочали навчання в повноформатному режимі. Далі все залежатиме від епідемічної ситуації в кожному окремому регіоні. При «зеленому» рівні здобувачі освіти зможуть відвідувати заклади освіти в очному форматі з дотриманням протиепідемічних заходів. При переході на наступні рівні епідемічної небезпеки для повноцінної роботи закладу освіти потрібно мати не менше 80% повністю вакцинованого персоналу. Наголошую, що вакцинація добровільна. Ніхто не має права примушувати до цих дій», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Джерело МОН

Подпишись на наш канал

Post Author: Таня Нестеренко

Занимаюсь маркетингом и продвижением сайтов (корпоративных сайтов, блогов и интернет-магазинов), брендов. Иногда пишу и творю тут, на моем ресурсе.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *