Зміст
Мінімалізм в інтер’єрі – особливості стилю
Мінімалізм в інтер’єрі – це просторі кімнати з мінімальною кількістю меблів і деталей. Основними елементами цього стилю є увага до форми, кольору і текстури. Чисті лінії і бетон, експансивні скляні вікна і приглушені палітри – такі відмінності мінімалістського житла.
Більшість мінімалістичних квартир мають просте, зрозуміле і ефективне планування. Це створює ясність, де простір передбачуваний і чіткий.
Особливості мінімалізму:
- прості форми,
- відкриті плани поверхів,
- мінімальні прикраси,
- скромні складські приміщення,
- прості профілі дахів.
Світлі поверхні стін, чиста сучасна деталізація, незахаращеність простору і нейтральна палітра (з декількома акцентами) також роблять простір мінімалістичним. Використання простого зовнішнього облицювального матеріалу може легко забезпечити візуальну привабливість, відкривши зовнішній вид матеріалів і їх текстуру. Просторі кімнати, наповнені світлими, широкими лініями і нехитрою естетикою, характерні для мінімалізму. Використовуються тільки необхідні меблі та аксесуари.
Інноваційний хай-тек – особливості стилю
Якщо ви хочете підкреслити сучасний дизайн, обирайте стиль хай-тек в інтер’єрі. Характерним для цього стилю є те, що всі елементи функціональні. Він має зв’язок з промисловим напрямком, запозичаючи деякі його характеристики, в тому числі відсутність обробки. Це компенсується блискучим склом, хромом і металевими поверхнями.
Ще одна особливість цього стилю дизайну – відкриті конструкції з використанням металу, скла і бетону.
Відповідне дизайнерське рішення для великих приміщень – це поділ на функціональні зони за допомогою бар’єрів, скляних або розсувних дверей.
Вибір меблів повинен відповідати місцю. М’які меблі з простими геометричними формами і одноколірними матеріалами – компоненти хай-тека. Сплеск кольору, який буде служити акцентом, може бути створений за допомогою дивана, наприклад, червоного кольору, який може освітлити загальний фон. Яскравий елемент повинен бути тільки одним.
Найбільш поширені кольори стилю – білий, світло-сірий і піщаний. Оскільки мінімалістський дух є основою стилю, стіни не повинні бути прикрашені. Проте, фотографії сучасного мистецтва в металевих рамах або абстрактні картини цілком відповідали б цьому стилю. Стильний акваріум з екзотичної рибою – ідеальне прикраса.
Сучасні технології, геометричність, освітлення, нестандартні меблі відрізняє хай-тек від конструктивізму і мінімалізму.
Конструктивізм – відмінні риси стилю
Конструктивізм в інтер’єрі характеризується строгістю, коротким і монолітним зовнішнім виглядом. Його розвиток – природна реакція на квіткові мотиви, властиві сучасності. Це своєрідна естетична доцільність, раціональність, строго утилітарні форми, очищений декоративний романтичний модернізм.
Основний акцент зроблений на функціональність і раціональність кімнати. Кольори лаконічні. Компактні розміри з чіткими рамами і суворе дотримання вимог навмисних функціональних рішень є відмінними рисами конструктивізму. Не допускаються різні «зайві» об’єкти.
Є багато особливостей конструктивізму, таких як точні пропорції, використання залізобетону, цегли і скла, відсутність декоративної штукатурки і т. Д. Просторове зонування зроблено абстрактним способом, головним чином, з використанням легких рухливих перегородок. Немає ніяких коридорів або закритих просторів – все відкрито і функціонально.
Меблі прості і зручні. Ніякої буржуазної розкоші. Простота доведена до межі спрощення, коли речі – стільці, ліжка, шафи – просто об’єкти з певними функціями.
Хай-тек, мінімалізм і конструктивізм – унікальні стилі, які не мають чітких меж. Рідко житло обставляється в одному стилі, і так як ці три напрямки суперечать один одному, вони часто використовуються разом.
Займаюся маркетингом і просуванням корпоративних сайтів, блогів та інтернет-магазинів. Іноді пишу і творю тут, на моєму ресурсі.