Вас може зацікавити

Що іще цікавого

AHA-кислоти, BHA-кислоти, PHA-кислоти для шкіри

AHA-кислоти, BHA-кислоти, PHA-кислоти для шкіри

Кислоти є необхідним компонентом для гарної здорової шкіри. Але, зрозуміло, не всі, а лише деякі. Це насамперед AHA, BHA, PHA, які застосовуються при косметологічних процедурах і входять до складу багатьох косметологічних засобів. Що означають ці абревіатури, ми зараз розберемося.

AHA-кислоти для шкіри

AHA – це альфа-гідроксикислоти з водорозчинними молекулами, ефективні лише на поверхні. Вони мають м’який приголомшливий ефект та здатні вирівняти тон та текстуру шкірного покриву. В косметології з цієї групи кислот найактивніше використовується гліколева, молочна, мигдальна кислота.

Враховуючи, що AHA-кислоти в природних умовах зустрічаються в різних фруктах, їх часто називають фруктовими кислотами.

При тому, що всі AHA-кислоти мають загальну спеціалізацію, існують певні нюанси у використанні кожної з кислот.

AHA-кислоти, BHA-кислоти, PHA-кислоти для шкіри
Кислоти для шкіри

Як використовують AHA-кислоти:

Гліколева кислота – для абсорбції води, зменшення зморшок, вирівнювання кольору шкіри. З її допомогою можна знебарвити пігментні плями. Гліколева кислота стимулює природне вироблення колагену, необхідного для пружності шкірного покриву.
Мигдальна кислота – має відбілюючу дію, знижує фоточутливість шкіри, зменшує патогенні процеси, що ведуть до появи вугрів. У шкіру проникає повільно, проте діє довше.

Молочна кислота – максимально сприяє зволоженню шкіри, синтезу глікозоаміногліканів, зміцнює ліпідний бар’єр, що веде до поліпшення кольору шкіри, її еластичності, зменшення глибини зморшок на обличчі. Також сприяє якнайшвидшому загоєнню дрібних пошкоджень шкіри.

Таким чином, AHA-кислоти корисні тим, хто хоче покращити колір шкіри, розгладити зморшки та привести шкіру до тонусу. Гліколева кислота зазвичай входить до складу засобів, що омолоджують шкіру і призначених для антивікового догляду.

BHA-кислоти

BHA – це бета-гідроксикислота з жиророзчинними молекулами, які можуть зв’язуватися з шкірним себумом, проникати в пори та очищати їх від жиру та бактерій. У косметології із цієї групи кислот використовується саліцилова кислота.

Саліцилова кислота – це потужний антисептик, ефективний проівогрибковий та антибактеріальний засіб. Крім того, ця кислота має протизапальну та антиоксидантну дію. Саме її використовують для боротьби з прищами та вуграми (акне).

Крім усунення власне акне, саліцилова кислота сприяє усуненню наслідків висипу вугрів, загоєнню дрібних ранок, що виникли в місцях появи прищів і акне, відновленню цілісності шкірного покриву.

PHA-кислоти

PHA – це полігідроксикислоти з водорозчинними молекулами, які часто вважають «удосконаленою версією» AHA-кислот. Більший розмір молекул забезпечує більш м’яку дію та не викликають побічних ефектів навіть при частому використанні.
У косметиці з PHA-кислот використовують лактобіонову кислоту та глюконолактон. Ці кислоти чудово зволожують шкіру і, звичайно, мають свої нюанси використання.
Як використовують PHA-кислоти:

  • Глюконолактон є природним компонентом організму, тому його використання дозволяє максимально органічно та безпечно стимулювати вироблення еластину та колагену, відновлення ліпідного бар’єру, прискорення клітинної регенерації.
  • Лактобіонова кислота має максимально щадну дію, зміцнює капіляри, сприяє звуженню кровоносних судин, зменшує інтенсивність почервоніння шкірного покриву.

Важливий момент: Лактобіонова кислота підходить для використання навіть при дерматологічних захворюваннях, таких як розацеа та атопічний дерматит, коли багато інших засобів протипоказані.

В цілому, AHA, BHA, PHA-кислоти використовують для догляду за схильною до жирності шкірою, лікування акне, прищів та їх наслідків, а також для боротьби з віковими змінами шкіри, такими як пігментні плями та зморшки.
Ми бажаємо вам чудово виглядати в будь-якому віці і не мати жодних проблем зі шкірою!

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x