Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Як позбутися лупи

Як позбутися лупи? Є люди, яким ця проблема не знайома зовсім, а є ті, яким ніщо не допомагає, і лупа сиплеться як з рогу достатку. Чому так виходить і що із цим робити? Давайте розберемося!

Чому з’являється лупа?

Насправді лупа – це результат процесу оновлення клітин шкіри, який супроводжується відлущуванням відмерлих клітин шкіри. Коли цих омертвілих лусочок мало і вони не дуже великі за розміром, ми просто не помічаємо, як відбувається процес оновлення шкіри покриття голови. Однак різні патології можуть призвести до занадто інтенсивного процесу відлущування, який доставлятиме нам незручності, фізичні та естетичні.

Як позбутися лупи
Як позбутися лупи

Патології, що викликають лупу:

  • грибкові захворювання, коли грибок активно розмножується, викликає почервоніння, подразнення, свербіж та лущення;
  • паразити – шкірний кліщ і воші виділяють специфічні речовини, які викликають подразнення і лущення шкіри.
  • алергічні реакції – наприклад, на невідповідний вашому типу шкіри шампунь, кондиціонер, бальзам, спрей, фарбу для волосся і т.д.
  • внутрішні захворювання, що порушують процес продукування шкірного сала – цукровий діабет, гормональний збій, хвороби шлунково-кишкового тракту.
  • неправильне харчування – нестача рідини та вітамінів А, В, D, Е, що веде до порушення процесу виділення шкірного сала (себуму).
  • сильні стреси – через викиди адреналіну порушується кровопостачання та харчування волосся та шкіри голови.

Як бачите, причини лупи можуть бути різні. Оптимальним варіантом буде звернення до лікаря з метою максимально швидкої та точної діагностики причин виникнення лупи. Це дозволить підібрати засоби, що діють цільовим чином, і позбавити вас лупи. Але дещо ви можете зробити і самостійно.

Читайте також: Як доглядати за волоссям після ботоксу

Як позбутися лупи в домашніх умовах?

Перше і головне, що слід зробити при появі великої кількості лупи, це переглянути всі засоби догляду за волоссям і згадати, чи не з’явилося у вашому арсеналі щось нове – шампунь, кондиціонер, фарба і т.д. Можливо, якщо припинити користуватися незвичним вам засобом, тема лупи втратить актуальність сама по собі.

Друге, що слід зробити, це проаналізувати свій раціон. Переконайтеся, що ви вживаєте достатню кількість чистої питної води, що у вашому меню достатньо вітамінів, що ви не зловживаєте солодощами та цукром. Надлишок цукру в організмі – сприятливе середовище для зростання бактерій та грибка, а грибок, як ми вже з’ясували, є однією з найчастіших причин виникнення лупи.

Третє, на що слід звернути увагу, це ваш спосіб життя та спосіб мислення. Подумайте, чи не надто багато ви нервуєте, чи не став стрес вашим постійним супутником, чи не настав час освоїти хоча б елементарні методи психічної саморегуляції: глибоке дихання, вправи на релаксацію, елементи йоги.

Далі підрахуйте, як часто ви миєте голову і розчісує волосся. Можливо, вам слід робити те й інше частіше: мити голову щодня або через день, і розчісувати волосся кілька разів на добу. Часте миття допоможе вимивати омертвілі частинки шкіри раніше, ніж вони почнуть відлущуватися і висипатися на ваш одяг, а розчісування виконає роль масажу голови, що покращить кровотік та постачання шкіри голови поживними речовинами.

І, нарешті, прислухайтеся до свого організму, а краще зверніться до лікаря, щоб не пропустити загострення хронічних захворювань: цукровий діабет, хвороби шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин і т.д. Все це може впливати на секрецію сальних залоз негативним чином.

До слова, до лікаря (дерматолога) слід звернутися в будь-якому випадку, якщо вам не вдалося знайти причину лупи і впоратися з цією проблемою самостійно. Інакше ви ризикуєте абсолютно марно користуватися шампунем, який рекомендується при себореї, коли вам необхідно лікування грибкової інфекції. Або шкодити здоров’ю таблетками від грибкової інфекції, коли вам потрібно лікувати себорею.

Залежно від виявленої причини вам порадять той чи інший вид шампуню проти лупи. Використання спеціальних шампунів практично завжди є обов’язковим атрибутом боротьби з лупою.

Шампуні проти лупи:

  • антигрибкові – містять активні речовини, ефективні проти грибка (пірітіон цинку, сульфід селену, кетоконазол, інші).
  • антибактеріальні – містять дезінфікуючі речовини, що протидіють бактеріям (олія та екстракт конопель, пірітіон цинку).
  • відлущують – містять активні речовини, які очищають шкіру від відмерлих клітин (саліцилова кислота).
  • зменшують лущення – містять речовини, які уповільнюють відмирання та відшаровування клітин шкіри (кам’яновугільна смола).
  • зволожуючі – містять вітаміни, поживні та зволожуючі речовини, протидіють зневодненню та висиханню шкіри голови.

Зауважте, що деякі речовини можуть впливати на колір волосся. Зокрема, кам’яновугільна смола та сульфід селену. Крім того, можна спробувати народні засоби – відвар кропиви, молочну сироватку, реп’яхову олію та олію чайного дерева.

Зрозуміло, вони не замінять лікування та використання спеціального шампуню, рекомендованого лікарем-дерматологом. Однак народні засоби цілком ефективні для зволоження та покращення харчування шкіри голови, стану волосся та цибулин волосся.

Але, звичайно ж, краще не допускати появу лупи, ніж потім довго і важко її позбуватися. Що для цього потрібно?

Як не допустити появи лупи?

Здоровий спосіб життя та правильне харчування є запорукою здоров’я всього організму, у тому числі шкіри голови. Тому давайте згадаємо основні поради лікарів.

Профілактика появи лупи:

  • — Регулярне миття голови та розчісування волосся.
  • — Мінімізація використання фена, плойки та інших механізмів із впливом високих температур, що сушать шкіру голови.
  • – Регулярні прогулянки на свіжому повітрі в теплу погоду у світлий час доби з непокритою головою, що дозволяє шкірі дихати та отримувати свою порцію вітаміну D.
  • – Достатня кількість кальцію в раціоні, що дозволяє засвоюватися вітаміну D і благотворно впливає на стан шкіри та волосся.
  • — Нормальний питний режим, який не допускає зневоднення.
  • – Правильне харчування з достатньою кількістю вітамінів, жирів, білків та вуглеводів і без надлишку цукру.
  • – Регулярна фізична активність, що покращує кровопостачання обміну речовин в організмі.
  • — Врівноважений психічний стан, протидія стресу та навички психічної саморегуляції.

Іноді можна зустріти рекомендацію робити спеціальний масаж голови кінчиками пальців. Це хороша рекомендація за умови, що ви обов’язково вимиєте руки перед таким самомасажем. Інакше є ризик занести інфекцію.

Як бачите, всі поради досить прості у практичному застосуванні. Тому будьте здорові, доглядайте волосся правильно і пишайтеся своєю шикарною шевелюрою!

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x