Якщо ви плануєте облаштувати у вітальні домашній кінотеатр з проектором, важливо правильно обрати проекційний екран. Адже від його характеристик, типу поверхні, залежить якість зображення. Розглянемо основні різновиди проекційних екранів, котрі ви можете обрати не лише для дому, але й для презентацій у офісі, в шкільних аудиторіях.
Зміст
Тип конструкції проекційного екрану
Певно, це найважливіша характеристика, яку найперше варто враховувати, обираючи екран для проектора. Обирати цей параметр варто, визначивши для себе мету використання: будете ви транспортувати екран чи він буде встановлений на одному місці.
Стосовно цього критерію екрани бувають стаціонарними та мобільними (переносними).
Стаціонарні екрани встановлюються в обраному місці, не передбачають можливості транспортування. Такі екрани встановлюються у:
1.вітальнях;
2.переговорних кімнатах;
3.конференц-залах,
4.аудиторіях.
Стаціонарні екрани своєю чергою можуть бути монтуватися на раму або ж кріпитися у вигляді короба, в який згортається полотно екрану.
Натяжні екрани на жорсткій рамі дають ідеально рівну поверхню – це важливо, якщо ви хочете добитися ідеально чіткого, якісного зображення. Натяжні екрані найчастіше обирають для домашніх кінотеатрів. Полотно в цих модифікаціях кріпиться кнопками чи люверсами.
Екрани в коробі можуть кріпитися в будь-якому зручному місці: над класною дошкою, вікном. Такий різновид екранів може бути ручним чи моторизованим.
Ще один цікавий різновид екрана — вбудований (стельовий), для якого потрібно мінімум вільного місця. Завдяки незвичайному конструктивному рішенні, у згорнутому вигляді екран практично непомітний у приміщенні. Зручність використання забезпечується двигуном і пультом керування.
Портативні екрани можна переміщувати, тому саме ці моделі найчастіше використовують для виїзних презентацій. Переносні екрани оснащуються штативом, на якому його можна закріпити в приміщенні, а для транспортування передбачений тубус.
Види портативних проекційних екранів
Переносні екрани бувають трьох видів:
1.на штативі;
2.на двох ногах;
3.підлоговий (настільний).
Екран на штативі — це найкраще рішення для моделей з полотном шириною 2.5 метри. Екрани на штативі вважаються найкомпактнішими та мобільними з усіх портативних модифікацій.
Екрани на двох ногах стійкіші, тому часто їх можна зустріти з шириною полотна від 2.5 метрів. Окрім того, за рахунок особливостей конструкції, такий екран не спотворює зображення, його зручніше перевозити. У зібраному стані екран поміщається в кейс, а не тубус.
Підлогові і настільні мобільні екрани ідеально підходять для короткофокусних мобільних проекторів.
Пряма чи зворотна проекція?
На цю функцію теж потрібно зважати, при виборі екрану в Showtime. Екрани прямої проекції працюють за принципом дифузного відбиття світла, яке подається на них. В екранах зворотної проекції зображення формується за принципом дифузного пропускання світла.
Займаюся маркетингом і просуванням корпоративних сайтів, блогів та інтернет-магазинів. Іноді пишу і творю тут, на моєму ресурсі.