Маленькі травми, такі як порізи, забої та опіки, можна успішно лікувати вдома, якщо знати правильні методи догляду. Також вкрай важливо розуміти, коли необхідно звернутися по медичну допомогу, щоб не погіршити свій стан.
Порізи та подряпини
Коли відбувається поріз або подряпина, важливо негайно очистити рану, щоб запобігти інфекції. Для цього потрібно використовувати чисту воду і м’яке мило для промивання. Варто видалити всі видимі забруднення, такі як пісок, бруд або осколки. Якщо немає можливості використовувати мило, промивати рану можна і чистою проточною водою протягом кількох хвилин. Після цього обережно просушити шкіру навколо рани чистим рушником або марлею. Далі потрібно зробити ось що:
- продезінфікувати за допомогою антисептика;
- нанести антибактеріальний крем.
На завершення рану закривають стерильною пов’язкою або пластиром. Якщо рана глибока або розташована в місці, де постійно піддається тертю, наприклад, на руці або нозі, то пов’язку потрібно міняти щодня або при намоканні.
Забої та опіки
У разі удару необхідно забезпечити спокій ушкодженій ділянці. Важливо уникати фізичних навантажень і рухів, які можуть викликати біль або погіршити пошкодження. За такої травми допоможе ось що:
- холодний компрес. Його потрібно прикладати до місця удару на 15-20 хвилин кожні 2-3 години в перші 48 годин. Це допоможе зменшити набряк і біль. Для запобігання обмороження краще обернути лід у рушник або використовувати спеціальний пакет для холодного компресу;
- компресія. Її можна забезпечити за допомогою еластичного бинта. Це допоможе знизити набряк. Бинтувати потрібно помірно туго, щоб не перекривати кровообіг. Якщо будете оніміння чи поколювання, варто одразу послабити бинт.
Ще, забите місце потрібно тримати вище рівня серця для зниження набряку та зменшення больових відчуттів. Для поліпшення загоєння та зменшення також можна використовувати добавку Флего. Вона містить сприяє зміцненню судин, поліпшенню мікроциркуляції та зменшенню запалення. Детальнішу інформацію про Флего можна знайти на сайті.
У разі опіку потрібно негайно охолодити пошкоджене місце (тримати під прохолодною водою 10-15 хвилин. Лід не використовувати, бо це може призвести до більшого травматизму тканин), а далі зробити ось що:
- обробити рану спеціальною маззю або кремом. Здебільшого використовуються засоби, що містять пантенол та алое. Вони сприяють зволоженню та загоєнню;
- накрити опік стерильною пов’язкою або чистою тканиною, щоб запобігти інфікуванню. Не потрібно використовувати ватні матеріали, оскільки вони можуть прилипнути до рани. Пов’язку змінюють щодня або в разі намокання.
Важливо нагадати, що в перші 24 години після опіку не рекомендується використання масляних або маслянистих засобів.
Займаюся маркетингом і просуванням корпоративних сайтів, блогів та інтернет-магазинів. Іноді пишу і творю тут, на моєму ресурсі.