Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Чому ви завжди відчуваєте голод?

Чому ви завжди відчуваєте голод?

Чи знайома вам ситуація, коли вам постійно хочеться їсти? І чи задавали ви в цьому випадку питання: а чому постійно хочеться їсти?

Причини голоду можуть бути різними – від незбалансованого харчування до захворювань, пов’язаних з порушенням обміну речовин. Розглянемо основні причини, через які ви можете постійно відчувати голод.

Топ-10 причин постійного голоду:

Незбалансоване харчування – ви просто не отримуєте потрібні речовини (білки, жири, вуглеводи) у потрібному обсязі. Неважливо, чому це трапилося: ви змушуєте себе триматися занадто строгої дієти, у вас закінчилися гроші за тиждень до стипендії, ви лінуєтеся готувати повноцінну їжу, і обходитеся фаст-фудом і перекусами. Загалом тут вихід зрозумілий: потрібно збалансувати харчування, інакше це триватиме до нескінченності.

Читайте також: Пийте більше чистої води і очищайте нирки, щоб зняти набряки на обличчі

Недостатнє споживання рідини – тут механізм той самий, що з нестачею поживних речовин. Якщо не отримувати в повному обсязі необхідну кількість рідини, організм запускає механізми генерації почуття голоду, щоб «спонукати» людину поповнити запаси того, чого не вистачає в організмі. На жаль, чітких однозначних механізмів, що дозволяють диференціювати невелику нестачу рідини та відрізнити її від потреби в інших речовинах – білку, вуглеводах – еволюцією не вироблено. Однозначно розпізнати ми зможемо лише значний брак рідини, що «відкликається» спрагою. У відео нижче — Скільки води треба випивати щодня.

Поганий сон і недосипання – у цьому випадку знижується рівень лептину, і в результаті ви постійно відчуваєте голод, тому що цей білок відповідає за регулювання відчуття насичення. Крім того, якщо погано спати, то обмін речовин йде повільніше – отже, повільніше спалюються вже накопичені калорії. Постійне недосипання загрожує ожирінням.

Стрес, складні ситуації – у цьому стані в організмі людини посилюється секреція нейропептиду Y та зменшується вироблення лептину, що, як ви пам’ятаєте, веде до перманентного почуття голоду. Також стрес збільшує концентрацію кортизолу, що відповідає за вуглецевий обмін, що заважає людині адекватно оцінити свою реальну потребу у вуглеводах, тобто солодощах.

Нудьга, одноманітна обстановка – в принципі, це той же стрес, але менш яскраво виражений і тому складніше розпізнається. Проте механізми запускаються ті самі, і результат виходить такий самий – постійний голод. Адже не просто так, коли організму потрібно на щось відволіктися, цим «чимось» стає їжа як найлегший доступний вихід. Загалом, за тривалим одноманітним неробством, так само як і при тривалому впливі одноманітних емоцій людина здатна з’їсти набагато більше, ніж тоді, коли зайнята ділом.

Паразити (глисти) – у такому разі організм запасається поживними речовинами як для себе, так і для своїх «квартирантів», тобто паразитів. А щоб людина не забувала поповнювати запаси, організм нагадує їй про це постійною активацією механізмів виникнення почуття голоду.

Діабет – проблеми з інсуліном і порушення засвоєння глюкози, прискорене перетворення глюкози в глікоген і після цього жир, інші порушення, властиві різним модифікаціям діабету, також ведуть до постійного почуття голоду. В цьому випадку неважливо, скільки корисних речовин отримав організм – він просто не може їх правильно “переробити” і в цьому випадку потрібно лікування, призначене лікарем.

Читайте також: Чому діабет викликає втому

Гіпоглікемія – хвороба, при якій рівень цукру в крові опускається нижче за показник 3,0 ммоль/л, і через це людина постійно відчуває голод, а також слабкість і запаморочення. Це захворювання вимагає втручання лікарів, інакше людина ризикує впасти в гіпоглікемічну кому.

Порушення мозкового кровообігу внаслідок різних хвороб та травм – у цьому випадку гіпоталамус, не одержуючи достатнього кровопостачання, просто не може нормально функціонувати і, зокрема, вчасно реагувати на насичення організму необхідним обсягом поживних речовин.

Хвороби шлунково-кишкового тракту – точніше, їх наслідки, пов’язані з моторикою та прискореною перистальтикою, через які все з’їдене не затримується у шлунку, а отже, не встигає засвоюватися. А якщо корисні речовини не засвоїлися – сигнал про насичення зі шлунка не надходить.

Отже, ми розглянули основні причини голоду, пов’язані з різними порушеннями та патологіями. Тому, якщо ви завжди відчуваєте голод, то потрібно як мінімум переглянути режим харчування і сну, а якщо це не допомогло – звернутися до лікаря, і бажано – не відкладаючи!

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x