Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Гормони грелін і лептин: що це таке, як вони впливають на наш вагу і апетит

Гормони грелін і лептин: що це таке, як вони впливають на наш вагу і апетит

Намагаєтеся схуднути, але вам настільки сильно хочеться їсти, що нічого не можете з цим вдіяти? Вам стане зрозуміло, як зменшити апетит, якщо ви призвете на допомогу гормон лептин.

Лептин – це так званий «гормон ситості». При його достатній концентрації в мозок надходить сигнал про насичення і людина більш не хоче їсти. Однак йому постійно протистоїть його опонент – грелін.

Грелін – це так званий «гормон голоду». Як тільки його зміст в організмі підвищується – людина відразу хоче що-небудь з’їсти. Гормони голоду в надмірній кількості заважають адекватно оцінювати потребу в їжі, тому в результаті – переїдання і набір ваги.

Корисно почитати:

Як схуднути, якщо нашим апетитом правлять гормони? Приборкати їх! Фішка в тому, що для підвищення рівня ліпнина зовсім необов’язково їсти багато. А для зниження греліну не потрібно морити себе голодом.

Грелин та лептин: горомони голоду та ситості

Як «домовитися» з лептином?

Лептин – це гормон, на рівень якого впливає не тільки те, скільки і чого ми з’їли. І навіть не тільки запаси жиру в організмі, які, як з’ясували вчені, теж сприяють генерації лептину. На його виробництво впливає наскільки добре ми виспалися. Тобто з безсонням приходить ожиріння.

Так, при недостатньому сні хоча б протягом двох діб «гормон ситості» лептин починає падати, а організм отримує тривожний сигнал про необхідність термінової поставки енергії. Простіше кажучи, не виспавшись людина хоче їсти набагато більше, ніж добре відпочивши.

Це частково логічно. Чим менше людина спала – тим менше у сил і енергії. А оскільки джерелом енергії для людини є їжа, то для поповнення енергії організм вимагає їжу.

Що потрібно для підтримання високого рівня лептину

Отже, ми вже з’ясували, що такий гормон, як лептин, залежить від того, скільки ви їсте і скільки спите. Як поставити ці знання собі на службу?

Що робити для підтримки лептину:

  • Регулярно харчуватися. Оптимальний варіант – є дрібними порціями 4-6 разів на добу. Тоді організм буде відчувати рівномірне насичення і безперебійно виробляти лептин.
  • Висипатися. Спати потрібно 8 годин на добу, причому якщо не виходить спати 8 годин підряд – наприклад, при наявності немовляти – значить, потрібно «досипати» протягом дня, коли з’являється можливість.

Крім того, лептин виконує свою функцію краще, якщо йому допомагає холецистокінін. Це справжнісінькі «гормони для схуднення», які в буквальному сенсі рятують від обжерливості.

Для вироблення холецистокініну потрібні продукти, що містять жирну кислоту омега-3 – кедрові горіхи, зелений чай форель, тунець, насіння льону, кормова капуста та інші. Коли холецистокінін і лептин працюють «в парі» – виходить синергетичний ефект, і апетит знижується набагато швидше.

Як «приборкати» грелін?

Щоб вам не хотілося їсти, мало підтримувати рівень лептину – потрібно, щоб йому не заважали гормони голоду. Відчуття голоду генерує грелін, і його рівень теж залежить не тільки від реально спожитих обсягів їжі, але і від регулярності сну.

Просте недосипання в обсязі двох годин вже через пару-трійку днів підвищить вироблення греліну на 15%. Логіку процесу ми вже з’ясували: організму потрібна додаткова енергія, а джерелом енергії є їжа, тому потрібно стимулювати людину до прийому їжі.

Грелін це якраз і робить – подає організму сигнал голоду, і людина починає їсти більше. Тому, щоб приборкати грелін, потрібно робити те ж, що і для підтримки лептину: регулярно харчуватися дрібними порціями, щоб організм не був голодним, і висипатися, щоб організм не був стомленим.

Тепер ви знаєте, як зменшити апетит: просто потрібно стежити, щоб гормон лептин не падав, а гормон грелін – не підвищувався. Тоді вага буде нормальною!

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x