Якщо ви запитаєте будь-якого косметолога чи дерматолога, який продукт ви повинні включити у свою програму для боротьби з ранніми ознаками старіння, швидше за все, їхньою першою відповіддю буде ретинол. Оскільки багато брендів створюють свої власні формули використання ретиноїдів, багато красунь запитують, що таке ретинол і навіщо він потрібен?
Зміст
Що таке ретинол?
Ретинол є похідним вітаміну А, який стимулює вироблення колагену в шкірі, зводить до мінімуму тонкі лінії та зморшки, вирівнює загальну текстуру шкіри та зменшує пігментацію.
Ретинол допомагає прискорити клітинний обмін, який швидше оновлює шкірний покрив, а також стимулює вироблення колагену для зменшення тонких ліній і зморшок. Крім того, ретинол очищує шкіру.
Отже, враховуючи всі ці переваги, є кілька речей, які потрібно знати, перш ніж ви вирішите використовувати цей продукт. У статті розглянемо, що таке ретинол, включаючи те, які типи шкіри можуть використовувати його та які склади є найефективнішими.
Що таке ретинол: відновлюючий та профілактичний інгредієнт
Ретинол стимулює клітинний обмін для зменшення гіперпігментації та нерівномірного тонусу шкіри та допомагає збільшити вироблення колагену, щоб зменшити появу тонких ліній та зморшок. Він відомий тим, що відновлює ушкодження від впливу навколишнього середовища, спричинені ультрафіолетовими променями, забрудненням та іншим.
Зазвичай ретинол починають використовувати в зрілому віці для підтримки тонусу і зменшення зморшок. Ретинол також може мати корисну дію як профілактичне лікування починаючи з 20 років для запобігання плям, прищів та стресу на шкірі. Коли ретинол наноситься на область під очима, він допомагає усунути темні кола та міліуми.
Хто повинен уникати ретинолу: вагітні жінки та люди з чутливістю шкіри
Це загальновідоме правило, що вагітні жінки не повинні використовувати ретинол, тому що деякі продукти, як відомо, викликають деформацію хребта та обличчя у плода. Під час вагітності необхідно застосовувати ті продукти, які не потрапляють у кров. Такі інгредієнти, як ретинол і саліцилова кислота, слід уникати під час вагітності, оскільки їх невелика кількість всмоктується в організм.
Як завжди, краще проконсультуватися з лікарем про те, що безпечно для вас та дитини. Не тільки майбутні мами, але й люди з чутливою шкірою не повинні використовувати ретинол, тому що він може підвищити чутливість шкіри ще більше і викликати подразнення.
З іншого боку, це може потенційно допомогти людині з більш легким захворюванням розацеа боротися із запаленням та/або почервонінням шкіри. Це зводиться до того, щоб вибрати менше зло, так би мовити. Використання ретинолу може потенційно допомогти. Але вирішити користуватися засобами з ретинолом чи ні – може лише косметолог чи дерматолог! Це дуже важливо.
Сироватки з ретинолом є найпотужнішими
Ретинол за рецептом має найефективніші формули, але якщо ви не боретеся з серйозними шрамами від акне або гіперпігментацією, швидше за все, вам не знадобиться такий сильний засіб. Якщо вам потрібний бюджетний варіант, точніше той, на який не треба шукати рецепт, вибирайте сироватки з ретинолом.
Існують креми, сироватки на основі ретинолу, але вони завжди будуть найефективнішими у формі сироватки. Сироватки містять найвищі концентрації активних інгредієнтів, які здатні краще проникати у шкіру, ніж зволожуючий крем.
Однак, якщо ваша шкіра більш чутлива, але ви все ще хочете дізнатися, чи підходить вам ретинол, один із цих інших форматів – це креми – може підійти вам краще.
Традиційний ретинол має тенденцію активуватися безпосередньо на поверхні шкіри, що може спричинити подразнення або запалення. Ефективною альтернативою є інкапсульована формула ретинолу, яка повільно вивільнятиме ретинол глибоко в шари шкіри, а не всі відразу.
Коли слід використовувати ретинол: лише вночі
Ретинол завжди слід використовувати вночі. Він може зробити вашу шкіру більш чутливою до сонця, тому її не можна використовувати вдень. Крім того, ви отримаєте максимальну вигоду від його використання вночі, тому що саме тоді ваша шкіра знаходиться в режимі відновлення та найбільш сприйнятлива до лікувальних засобів.
Після використання ретинолу у вашому нічному догляді, ви повинні пам’ятати про нанесення сонцезахисного крему наступного дня.
Ретинол розріджує зовнішній шар шкіри, що пояснює те, що пацієнти відчувають вологе свічення. У той же час цей ефект робить шкіру чутливішою до сонячних опіків. Роговий шар [зовнішній шар шкіри] стає тоншим, незалежно від того, в який час дня ви використовуєте ретинол, тому шкіра більш чутлива до сонця.
Коли у вашому догляді за шкірою слід використовувати ретинол
Ретинол слід наносити на чисту шкіру. Вимийте обличчя, обережно промокніть його насухо, а потім нанесіть ретинол – засоби з ретинолом. Якщо вам потрібна додаткова гідратація, а потім відмінний зволожувач для вашого типу шкіри, додайте зволожуючу сироватку, наприклад, гіалуронову кислоту.
Які недоліки ретинолу: він не стабільний
Незважаючи на свою ефективність, чистий ретинол нестабільний у складі та легко інактивується ультрафіолетом та теплом. Ретинол також погано взаємодіє з іншими інгредієнтами та може руйнуватися такими інгредієнтами, як гідроксикислоти та бензоїлпероксид. Вам також слід бути обережними при поєднанні чистого ретинолу з іншими темпераментними інгредієнтами, такими як вітамін С, який також легко інактивується. Ці два продукти можуть призвести до розщеплення обох з’єднань.
Шукайте зволожуючі засоби, які містять такі інгредієнти, як кераміди, гіалуронова, кислотна або колоїдна кислота, для зволоження та відновлення шкірного бар’єру.
Джерело www.thezoereport.com
Займаюся маркетингом і просуванням корпоративних сайтів, блогів та інтернет-магазинів. Іноді пишу і творю тут, на моєму ресурсі.