Вас може зацікавити

Що іще цікавого

5 ознак на шкірі, які говорять про інсулінорезистентність

5 ознак на шкірі, які говорять про інсулінорезистентність

Інсулін – це гормон, який виробляється у підшлунковій залозі, відповідає за метаболізм у багатьох тканинах в організмі, важливий для забезпечення клітин енергією та може впливати на здоров’я вашої шкіри. Це може здатися несподіваним, оскільки не обов’язково пов’язуємо інсулін зі здоров’ям шкіри. Але якраз відхилення рівня інсуліну в організмі відразу видно по дерматологічним шкірним проблемам. Сьогодні розглянемо, як шкірні проблеми можуть допомогти у визначенні, чи є у вас резистентність до інсуліну.

Коли ви споживаєте щось, що містить глюкозу або розщеплюється на молекули глюкози, наприклад, вуглеводи, ваш організм реагує, виробляючи інсулін із підшлункової залози. Потім інсулін відповідає за транспортування глюкози до наших клітин шляхом зв’язування з рецепторними ділянками клітини. Це дозволяє глюкозі проникати у клітину. Потрапивши всередину клітини, глюкоза може бути використана як енергія.

Резистентність до інсуліну виникає коли клітина має знижену чутливість до цього гормону.

Рецептори, які зв’язуються з інсуліном, стають менш чутливими до нього і тепер глюкоза не може потрапити в клітину. Результатом є більш високий рівень інсуліну та глюкози у крові, а також безліч симптомів, які супроводжують його.

Читайте також: Як знизити рівень інсуліну

Здоров’я шкіри та резистентність до інсуліну

Наша шкіра є прямим відображенням того, що справді відбувається всередині нашого тіла.

В результаті резистентність до інсуліну часто проявляється такими 5 дерматологічними проявами на шкірі.

1.Пігментна сосочкова дистрофія шкіри – чорний акантоз

Чорний акантоз (acanthosis nigricans), або пігментна сосочкова дистрофія шкіри – це шкірне захворювання, що характеризується потемнінням (гіперпігментацією) і потовщенням (гіперкератозом) шкіри, що виникає в основному в складках шкіри.

Це гіперпігментація, яка зазвичай коричневого або чорного кольору. Зустрічається у складках шкіри, таких як шия, пахви, лікті, пах і пупок.
Чорний акантоз є результатом складного зв’язку між інсуліном та рецепторами інсуліноподібного фактора росту-1 (IGF-1) на кератиноцитами (так званих клітинах шкіри).

Чорний акантоз на шиї
Чорний акантоз на шиї

2.Acrochordons, або бородавки, фіброми (акрохордони)

Це свого роду бородавка, викликана гіпертрофією дрібних сальних залоз, головним чином на віках, шиї.

У деяких випадках є невеликою доброякісною пухлиною, яка утворюється на шкірі, як правило, в області шиї, тулуба і паху. Декілька досліджень виявили зв’язок акрохордонів з порушенням толерантності до глюкози та діабетом.

3.Андрогенна алопеція

Цей тип випадання волосся залежить від андрогенів (тестостерону). Вчені зробити висновок, що вищий рівень інсуліну в крові викликає підвищення рівня тестостерону, що призводить до андрогенної алопеції.

Одним з найпоширеніших факторів андрогенетичної алопеції (АГА) є метаболічний синдром (що включає інсулінорезистентність).

Одним з найпоширеніших факторів андрогенетичної алопеції (АГА) є метаболічний синдром (що включає інсулінорезистентність).

4.Гідраденіт гнійний

Це стан шкіри, що проявляється у вигляді абсцесів та рубців на шкірі. Зустрічається поблизу волосяних фолікулів та потових залоз у таких областях, як пах, сідниці, груди та пахви. Дослідження визначили більшу поширеність гідраденіту гнійного у пацієнтів з вищою гомеостазною моделлю оцінки інсулінорезистентності (HOMA-IR).

Гідраденіт гнійний
Гідраденіт гнійний

5.Прищі

Прищі відомі як один із клінічних проявів СПКЯ (синдрому полікістозних яєчників). Дослідження показують, що у пацієнтів із СПКЯ, які мають прищі, більш високий рівень базального інсуліну, глюкози в крові натще та HOMA-IR.

Прищі, акне – як одна із причин синдрому полікістозних яєчників або інсулінорезистентності

Пам’ятайте, що ваша шкіра може дати вам підказки про те, що відбувається усередині вашого тіла. На щастя, є багато природних варіантів лікування інсулінорезистентності, щоб недопустити переходу в стадію цукрового діабету.

Джерело www.whitelotusclinic.ca

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте x