Якщо у вас раніше було діагностовано стійкість до інсуліну, переддіабет або метаболічний синдром – в організмі порушена чутливість до інсуліну, тому цей гормон менш ефективний, хоч би як намагався працювати, все одно все не так.
В організмі відбувається природний процес виділення глюкози з їжі, яку ви вживаєте. Коли ваші клітини стають менш чутливими, інсулін не може впоратися з глюкозою і вона залишається в крові, накопичуючись. І що відбувається? Немає тієї енергії в повному обсязі, яка так необхідна для клітин, ви почуваєтеся втомленими, безсилими. А інсулін продовжує вироблятися та накопичуватися.
Читайте також, як пов’язана інсулінорезистентність та депресія
Резистентність до інсуліну є важливим симптомом синдрому полікістозних яєчників та реальною причиною, з якою ви боретеся для зниження ваги.
Навіть за інсулінорезистентності можна налагодити роботу організму! За допомогою лікаря, адекватного лікування та розуміння, що зробити самостійно, щоб зберегти результат.
Найкращий спосіб позбутися резистентності до інсуліну – це ДІЄТА. Не голодування чи бездумна відмова від потрібної їжі, а коригування раціону на користь тих продуктів, які не провокують стрибок цукру. Ми наведемо лише деякі рекомендації, але повністю визначитися з раціоном можна після консультації з дієтологом і своїм лікарем.
Зміст
Які 5 продуктів не варто вживати при інсулінорезистентності
Рафінований цукор
Рафінований цукор виробляється з цукрової тростини. Цукор використовується для підсолоджування їжі, такої як тістечка, печиво, пластівці, напої, йогурти, крекери, соуси.
Чому цукор шкідливий?
Він не має жодної поживної цінності і аж надто калорійний. Дослідження показують, що вживання цукру пов’язане з хронічними захворюваннями, такими як ожиріння, діабет та серцево-судинні захворювання.
Коли ви їсте продукти з високим вмістом цукру, у вас одразу ж спостерігається швидкий стрибок рівня цукру в крові. Це те, чого вам необхідно уникати, якщо ви стійкі до інсуліну.
Існують різні види рафінованого цукру. Намагайтеся уникати їжі з цукровим піском, цукровою пудрою, кукурудзяним сиропом з високим вмістом фруктози, білим цукром, коричневим цукром, кукурудзяним сиропом, сахарозою, декстрозою та фруктозою, солодовим цукром, інвертним цукром та концентратами фруктових соків.
Що можна використовувати замість цукру:
Спробуйте натомість натуральні підсолоджувачі, такі як стевія. Ви також можете використовувати фініки, інжир та чорнослив, чистий кленовий сироп або сирий нефільтрований мед.
Читайте також: Як знизити рівень інсуліну
Білий хліб та борошно
У білому хлібі та муці не так багато поживної цінності, бо позбавлені всіх своїх поживних речовин.
Організм здатний швидко перетравлювати продукти, виготовлені з борошна, що призведе до підвищення рівня цукру в крові.
До борошняних виробів, яких варто уникати при інсулінорезистентності, відносять печиво, булочки, лаваш і взагалі вся випічка.
Тому на запитання, чи можна хліб при інсулінорезистентності, відповідь проста — ні, якщо вон з білого борошна.
Чим замінити біле борошно?
Відмінним замінником білого борошна при випіканні є мигдалеве борошно. Хоча мигдалеве борошно може бути трохи щільнішим, на смак навіть краще, ніж звичайне біле борошно. Мигдалеве борошно містить дуже мало вуглеводів і не підвищуватиме рівень цукру в крові, як традиційне біле борошно.
Інший варіант – кокосове борошно. Кокосове борошно містить менше вуглеводів, містить достатню кількість клітковини і помірно впливає на рівень глюкози в крові. Єдине застереження щодо кокосового борошна полягає в тому, що ви повинні трохи змінити свій рецепт і додати більше води.
Якщо ви не можете просто уникати хліба, спробуйте зерновий хліб, або з високим вмістом білка та клітковини. Хліб із високим вмістом білка та клітковини уповільнить розщеплення цукру.
Картопля
Картопля та хліб – це основні продукти, звичні для нас. Без них важко уявити щоденне харчування.
Тим не менш, біла картопля крохмалиста і містить вуглеводи, які розпадаються на цукор. Крохмаль швидко засвоюється організмом та призводить до підвищення рівня цукру в крові.
Чим замінити картоплю?
Можна замінити солодкою картоплею. Хоча краще взагалі відмовитись від картоплі.
У солодкої картоплі більше клітковини, більше вітамінів та нижче глікемічний індекс.
Ще краще поміняти картопляне пюре на пюре із цвітної капусти. Це ідеальний варіант.
Макарони
Макаронам – Ні! Макарони – це вуглеводи, які руйнуються найшвидше в організмі і мають високий глікемічний індекс. Проблема з макаронами полягає в тому, що люди думають, що це основна страва. Таким чином, ви споживаєте багато вуглеводів.
Чим замінити звичайні макарони?
На щастя, на ринку з’явилося багато нових альтернатив, у тому числі макарони з нуту, сочевиці та пасти із чорної квасолі.
Спробуйте змінити на макарони з кабачків (цукіні).
Соки/Газовані води
22% від загальної кількості калорій — здебільшого це напої, підсолоджені цукром або кукурудзяним сиропом із високим вмістом фруктози.
Будь-який тип соку, включаючи фруктові соки, настільки багаті на цукор — що й думати не варто про вживання.
Рідини з цукром підвищують рівень глюкози швидше, ніж тверді продукти, тому що її не потрібно перетравлювати/розщеплювати.
Відмовся від соку та солодких напоїв!
Чим замінити соки та газовану солодку воду?
Просто пийте воду, воду з лимоном, з імбиром, чай, узвари без додавання цукру.
Отже, тепер, коли ви знаєте, чого слід уникати, якщо у вас є резистентність до інсуліну. Що іще ви можете зробити, щоб поліпшити чутливість до інсуліну?
Ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб покращити чутливість до інсуліну
Зосередьтеся на своїй дієті
Їжте справжні цілісні продукти. Виберіть різноманітні кольори овочів. Спробуйте вибрати овоч, який не є крохмалистим. Найбільш корисні зелені овочі.
Не бійся фруктів. Вони пропонують багато антиоксидантів та поживних речовин, наприклад чорниця, малина, ківі.
Вправи
Фізичні вправи допомагають покращити чутливість до інсуліну. І якщо у вас резистентність до інсуліну, активно проводьте час: гуляйте, бігайте, ходіть з палками, знайдіть свій вид спорту, який підійде саме вам.
І не забудьте відвідати лікаря та визначитись із заходами для контролю над інсуліном.
Джерело www.pcosliving.com
Займаюся маркетингом і просуванням корпоративних сайтів, блогів та інтернет-магазинів. Іноді пишу і творю тут, на моєму ресурсі.