Як збити високу температуру? Це питання час від часу непокоїть кожну людину, особливо в сезон холодів та застуд. І перш ніж шукати відповідь на це питання, давайте розберемося, чому, в принципі, підвищується температура тіла у людини.
Зміст
Причини високої температури
Існує кілька основних причин, через які температура тіла може підвищитися. Так, температура підвищується щоразу після того, як ви з’їли гарячий суп або випили філіжанку гарячої кави, прийняли гарячий душ або ванну, відвідали сауну. Температура може трохи піднятись після інтенсивного фізичного навантаження, а також під час овуляції у жінок.
Це абсолютно нормальна реакція організму на зовнішні дії. У цих випадках температура підвищується не надто сильно, не завдає дискомфорту і досить швидко повертається в норму, як тільки припиняється вплив перерахованих факторів. Однак нас цікавлять випадки, коли температура підвищується помітно вище за 37 градусів, завдає серйозного дискомфорту, погано впливає на самопочуття та працездатність.
Патологічні причини підвищення температури:
- – Інфекції – бактеріальні, вірусні.
- – Запальні процеси.
- – Захворювання сполучної тканини.
- – Алергічні реакції.
- – Злоякісні новоутворення.
- – Ендокринні та метаболічні порушення.
- – Тромбоемболічні захворювання.
- – Захворювання крові.
- – Збій системи терморегуляції організму.
- – Тепловий чи сонячний удар.
Як правило, якщо усунути причину підвищення температури, температура після цього знижується сама. Однак боротьба з першопричиною може зайняти деякий час, тому для полегшення стану потрібно вжити заходів для зниження температури тіла.
Як швидко збити температуру?
Почнемо з того, що лікарі не рекомендують відразу починати збивати температуру, як тільки вона трохи перевищила позначку в 37,2. Підвищення температури може бути наслідком боротьби організму з інфекцією. Багато мікроорганізмів гинуть, як тільки температура тіла починає перевищувати норму, тому не слід відразу заважати цьому процесу.
Однак, якщо температура тримається довго, потрібно звернутися до лікаря, здати аналізи та з’ясувати причину підвищення температури. Як ми вже писали вище, температуру вдасться нормалізувати, як тільки вдасться усунути причину патології. Якщо це тривалий процес і хвороба істотно погіршує ваше самопочуття, потрібно вжити заходів і паралельно з лікуванням хвороби зробити симптоматичне лікування, тобто усунути такий симптом, як висока температура.
Способи швидкого зниження температури:
- — Лікарські препарати – анальгін, аспірин, диклофенак натрію, ібупрофен, парацетамол та інші.
- — Прохолодні компреси та обтирання – можна використовувати рушник, змочений прохолодною водою.
- — Постійне питво – це стимулює потовиділення та, як наслідок, зниження температури.
- — Рідкі фрукти, овочі, ягоди – зокрема, кавун, грейпфрут, огірки, цукіні.
- — Постільний режим – зниження фізичної активності сприяє зниженню температури тіла.
- — Алое віра та інші гелі, що охолоджують – нанести на ділянки тіла, для яких вони призначені (обличчя, руки, шия і так далі).
- — Легкий просторий одяг – такий, який не обмежує рухів і не заважає теплообміну.
- — Доступ свіжого повітря – так, щоб температура повітря в приміщення була не вищою за 22 градуси.
Якщо людину б’є озноб і є прагнення, навпаки, прийняти душ, що зігріває, одягнутися тепліше, забратися під теплу ковдру і поставити опалення в кімнаті на максимум – так і зробіть. І обов’язково поспішіть зі зверненням до лікаря, тому що озноб може бути ознакою багатьох серйозних захворювань, а не просто ГРЗ чи ГРВІ.
Чому ми в заголовку статті написали “Як збити температуру дорослому?” Тільки тому, що дитячий організм більш крихкий, і коли підвищується температура тіла у дитини, краще не експериментувати, а відразу дотримуватися вказівок лікаря-педіатра.
По-перше, багато ліків протипоказані дітям віком до 12 років. По-друге, система терморегуляції в дітей віком менш досконала, як в дорослих, і прохолодні обтирання, корисні дорослим, може бути шкідливі дитині.
І ще одна ремарка з приводу теплових та сонячних ударів. У спекотну погоду, в принципі, краще утриматися від тривалого перебування на вулиці під прямими променями сонця. Якщо ж це чомусь необхідно, лікарі радять людям, які важко переживають спеку, приймати малу дозу жарознижуючих відразу, як тільки з’явилося перше суб’єктивне відчуття перегріву. Це допоможе запобігти тепловому удару, небезпечному для людського організму.
Ми бажаємо здоров’я вам та вашим дітям. Бережіть себе і користуйтесь порадами лікарів для того, щоб максимально швидко приходити в норму!
Займаюся маркетингом і просуванням корпоративних сайтів, блогів та інтернет-магазинів. Іноді пишу і творю тут, на моєму ресурсі.