Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Як скинути вагу при інсулінорезистентності

Як скинути вагу при інсулінорезистентності

Хочете схуднути, а не виходить? І ви кидаєтеся від спортивних занять до різних дієт? А вага все стоїть і не знижується. Насправді причин може бути досить багато, і одна з них найпоширеніша — інсулінорезистентність.

Що таке інсулінорезистентність і чому не вдається схуднути

Інсулінорезистентність – це коли в організмі знижується чутливість до інсуліну, а інсулін необхідний для забезпечення клітин глюкозою, яка у свою чергу потрібна для енергетичних запасів у всіх клітинах.

Людям з резистентністю до інсуліну може знадобитися вдвічі чи втричі більша кількість інсуліну для підтримки нормального рівня цукру в крові порівняно з тими, хто має нормальну чутливість до інсуліну.

Резистентність до інсуліну є наслідком абдомінального ожиріння. Жирові клітини у внутрішніх органах черевної порожнини і навколо них виробляють різні хімічні речовини, які пов’язані з резистентністю до інсуліну, тому чим більше абдомінальне ожиріння, тобто чим більше талія – тим більше інсулінорезистентною буде людина і тим більша ймовірність розвитку діабету.

Варто знати, що позбутися ожиріння в області живота – найважче завдання схуднення в цілому.

Однією із проблем тут є те, що інсулін є анаболічним гормоном, тобто гормоном, який сприяє накопиченню енергії, включаючи накопичення жиру. Коли ви їсте, одна частина йде на забезпечення енергії, інша частина калорій відкладається у вигляді жиру, і інсулін є важливою частиною цього процесу.

Інсулінорезистентність

Очевидно, що якщо ви не споживаєте калорії, ви не накопичуватимете жир, тому люди з резистентністю до інсуліну можуть схуднути, якщо зменшать споживання калорій і збільшать їхню витрату за допомогою вправ.

Поради, як схуднути при інсулінорезистентності

  1. 1.Зменшуйте кількість калорій, які ви споживаєте: спочатку запишіть все, що ви їсте, в щоденник харчування або онлайн-трекер харчування, щоб визначити, скільки калорій ви споживаєте в даний час, а потім спробуйте зменшити своє щоденне споживання приблизно на 500 калорій/день. Якщо ви їсте продукти з високим вмістом цукру, їх слід зменшити чи виключити насамперед.
  2. 2.Одні вчені кажуть: їжте частіше невеликими порціями протягом дня: ця практика допоможе звести до мінімуму коливання рівня цукру в крові та рівня інсуліну. Крім того, це допоможе вам почуватися більш задоволеним і менш голодним. Інші кажуть: їжте 3 рази на день із перервою на 3-4 години і не більше. Ми ж рекомендуємо прислухатися до свого організму і вибрати собі свій шлях прийому їжі. У цій статті читайте, чому ви завжди відчуваєте голод. Голод зазвичай призводить до того, що ми постійно перекушуємо на ходу фаст-фудом, снеками та всіма не дуже корисними продуктами, що призводять до частих стрибків цукру в крові та як наслідок інсуліну.
  3. 3.Їжте більше клітковини. Зосередьтеся на тому, щоб отримувати 25-30 г клітковини в день з різних джерел цільного зерна та овочів. Харчові волокна уповільнюють травлення та можуть обмежувати підвищення рівня глюкози в крові, що при хронічній течії призводить до резистентності до інсуліну. Це також допомагає насититися, тому ви не зголоднієте так швидко.
  4. 4.Не допускайте зневоднення організму. Питна вода допоможе видалити з крові надлишок цукру (глюкози), який призводить до резистентності до інсуліну.
  5. 5. Збільшуйте свою фізичну активність. Виконання силових вправ всього по 30 хвилин на день 3-5 днів на тиждень знизить рівень глюкози в крові та підвищить чутливість до інсуліну.
  6. 6.Намагайтеся спати не менше семи годин на добу. Нещодавнє дослідження показало, що лише однієї ночі вкороченого сну достатньо, щоб спричинити резистентність до інсуліну. Якщо ви хронічно недосипаєте, це сприяє резистентності до інсуліну.

Насправді процес схуднення при інсулінорезистентності має свої правила: не кидати розпочате, чітко визначити мету та план дій, порадитися з лікарем обов’язково.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x