Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Прогулянка на велосипеді: чому варто купити велосипед і почати кататися

Прогулянка на велосипеді: чому варто купити велосипед і почати кататися

Ми часто забуваємо про очевидні речі. Наприклад, прогулянки продовжують життя та покращують настрій. Натомість, ми пересідаємо на комфортабельні автомобілі, або на громадський транспорт, щоб швидше.

Прогулянки на велосипеді – це хороший варіант хобі. Або навіть з метою зміцнити своє здоров’я — це вже чудова причина купити велосипед, поїхати на прогулянку парком, якщо велосипед вже є і згадати, як це весело та приємно. Або почати освоювати нову для себе сферу – їзду велосипедом, навіть якщо вам трішки за 30.

Читайте також: Зумба для схуднення

Чи справді велопрогулянки настільки корисні?

У людей, які ведуть фізично активний спосіб життя, показник добробуту на 32% вищий, ніж у неактивних людей. Тож чому б не вибрати в помічники до фізичної активності велосипед?

Фізичні вправи покращують ваш настрій – це викид адреналіну та ендорфінів, а також підвищення впевненості в собі, яке приходить завдяки новим досягненням (наприклад, завершення спортивного тренування або наближення до наміченої мети, наприклад, пробіг першої 100).

Велопрогуляння це зменшення витрат і зменшення ваги. А авто – це збільшення витрат і збільшення ваги (ну за умови, що немає занять у залі, звісно).

Що вам дасть прогулянка велосипедом

Достатньо двох-чотирьох годин на тиждень, щоб досягти загального покращення стану здоров’я.

  1. 1.Мало напруги – це викликає менше напруги та травм, ніж більшість інших форм вправ.
  2. 2.Хороше тренування м’язів – їзда на велосипеді охоплює всі основні групи м’язів, коли ви крутите педалі, починаючи від ніг і до шиї.
  3. 3.Легкість – на відміну від деяких інших видів спорту, їзда на велосипеді не вимагає високого рівня фізичної підготовки. Більшість людей знають, як їздити на велосипеді, і, навчившись одного разу, ви не забудете, так само як жувати або ходити.
  4. 4.Розвиток сили та витривалості – їзда на велосипеді підвищує витривалість, силу та загальну аеробну форму. Кубики преса ви не накачаєте, а ось якість м’язів ніг явно покращає.
  5. 5.Настільки інтенсивно, наскільки ви хочете. Їзда на велосипеді може бути з дуже низькою інтенсивністю для початку, якщо ви відновлюєтеся після травми або хвороби, але може бути доповнена інтенсивним фізичним тренуванням. Та й взагалі, ви самі можете для себе вибирати швидкість, дальність і труднощі шляху.
  6. 6.Цікавий спосіб привести себе у форму – пригоди і кайф, які ви отримуєте від спуску з пагорбів і перебування на свіжому повітрі, означають, що ви з більшою ймовірністю продовжуватимете регулярно кататися на велосипеді, в порівнянні з іншими видами фізичної активності, які змушують вас перебувати у приміщенні або потребують особливого часу чи місця.
  7. 7.Економія часу – їзда на велосипеді замінює малорухливий (сидячий) час, що проводиться за кермом автомобіля, корисними для здоров’я фізичними вправами.

Прогулянки велосипедом допоможуть вам схуднути

Просте рівняння, коли справа доходить до втрати ваги, звучить так: «Калорії, які ви спалюєте (витрачаєте), повинні перевищувати калорії, що надходять з їжею».

Тому вам потрібно спалювати більше калорій, ніж ви споживаєте, щоб схуднути. Їзда на велосипеді спалює від 400 до 1000 калорій на годину, залежно від інтенсивності та ваги велосипедиста.

Читайте також: Що таке пілатес та для чого він потрібен?

Звичайно, є й інші фактори: склад споживаних вами калорій впливає на частоту їжі, так само як і якість вашого сну, і, звичайно ж, кількість часу, який ви витрачаєте на спалювання калорій, залежатиме від того, наскільки ви отримуєте задоволення.

За умови, якщо ви дотримуєтеся здорової дієти, яка створює дефіцит калорій (який контролюється і не наражає вас на ризик довгострокових захворювань), ви втрачатимете вагу.

Таким чином, їзда на велосипеді — хороший спосіб контролювати або знизити вагу, це заняття підвищує швидкість метаболізму, нарощує м’язову масу і спалює жир. Якщо ви намагаєтеся схуднути, їзда велосипедом повинна поєднуватися з планом здорового харчування. Їзда на велосипеді – це зручна форма вправ, і ви можете змінити час та інтенсивність – її можна нарощувати повільно та варіювати відповідно до ваших потреб.

Що вам дасть прогулянка парком на велосипеді

Якщо ви часто хворієте – вам особливо важливо почати кататися на велосипеді

Велопрогулянки на свіжому повітрі – це чудова можливість підлікувати слабкі легені, загартувати їх, позбутися постійних проблем з горлом і бронхами, забути про бронхіт і тонзиліт. При їзді на велосипеді легені прокачують набагато більший обсяг повітря, навіть якщо ви не ганяєте з великою швидкістю. Ну а якщо додати сюди вдихання цілющого морського повітря, напоєного смолистими ароматами дерев та чагарників, сонячне світло та тепло – отримуємо справжню курортотерапію.

Велопрогулянки покращують силу та гнучкість

Як і інші аеробні вправи, їзда на велосипеді підвищує м’язову силу та витривалість.

Ваші підколінні сухожилля активуються приблизно на 17%, квадрицепси – на 17%, а сідничні м’язи – на 15–17%.

Їзда на велосипеді допомагає розслабити квадрицепси, підколінні сухожилля, ікри та стегна. Таким чином, ваша нижня частина тіла з часом стає більш гнучкою. Крім того, ваші м’язи кора та рук отримують хороше тренування.

Читайте також: Чому корисно займатися скандинавською ходьбою?

Велопрогулянки покращують сексуальне життя

Несподіваний висновок, правда? Але це правда.

Більшість із нас знає, що секс — це добре, але не всі знають, що він справді корисний для здоров’я загалом. Насправді регулярний секс справді може продовжити життя.

Доктор Майкл Ройзен, який очолює Інститут здоров’я в Клівлендській клініці, каже: «Типовий чоловік, який відчуває 350 оргазмів на рік, порівняно із середнім показником, живе приблизно на чотири роки довше». Аналогічні дані виявлено і в жінок.

То чи може їзда на велосипеді покращити ваше сексуальне життя? Їзда велосипедом сприяє тренуванню важливих м’язів для сексуального життя.

Доктор Метью Форсайт, уролог та захоплений велосипедист з Портленда, штат Орегон, прокоментував: «Усі ці м’язи [які працюють, коли ви їздите на велосипеді] використовуються під час статевого акту. Чим краще розвинені ці м’язи, тим тривалішим буде статевий акт».

Декілька порад, як правильно організувати поїздку на велосипеді

Останнє, що вам потрібно, це заробити проблеми з шиєю від їзди на велосипеді. Щоб запобігти цьому (або іншим травмам), переконайтеся, що ви знаходитесь в правильному положенні, коли катаєтеся на велосипеді.

Найголовніше, коли ми тільки починаємо активно кататися, – це переконатися, що велосипед підходить вам правильно.

Коли ви знайдете відповідний велосипед, переконайтеся, що педалі, сидіння та кермо правильно відрегульовані відповідно до ваших потреб (залежно від зростання, положення тіла). В іншому випадку ви можете заробити чимало проблем зі здоров’ям замість очікуваного оздоровлення.

Після того, як ви підберете правильну посадку, важливо знати, як правильно потрібно тримати тулуб під час їзди на велосипеді.

Декілька порад щодо постави, які слід пам’ятати при їзді на велосипеді:

  • 1.Тримайте плечі назад.
  • 2.Тримайте лікті злегка зігнутими.
  • 3.Злегка торкайтеся керма і не тисніть надто сильно на руки.
  • 4.Опустіть підборіддя і витягніть шию.

Читайте також: Велосипеди в Unisport — бездоганна якість, ефективний сервіс та обслуговування

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте x