Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Топ-5 секретів чистого будинку без генеральних прибирань

Топ-5 секретів чистого будинку без генеральних прибирань

«А ще мені потрібно зробити генеральне прибирання», – фраза, яка в нашій ментальності здатна поставити жирний хрест на майбутніх вихідних, хорошому настрої, хорошому відпочинку і потім ще відгукуватися втомою весь наступний робочий тиждень, тому що прибирання, тривалістю два дні по 10 годин, вимотало усі ваші сили.

«І як інакше? Що, жити тепер по вуха у багнюці?» – Запитає той, хто любить прибирати. Зовсім ні! Тільки для цього зовсім не обов’язково прибирати всі вихідні безперервно. Адже не просто так придумали жарт про холостяків, які справляються із прибиранням за півхвилини шляхом огляду приміщення та фрази: «Тут, начебто, і так чисто». Або про чоловіків, у яких прибирання вважається закінченим, як тільки буде знайдена річ, що загубилася.

Насправді, є кілька секретів, як утримувати будинок у чистоті, не надто напружуючись із прибиранням. І ми з вами готові поділитись цими секретами!

Топ-5 секретів чистого будинку

1.Чисто, де не смітять

Так це правда! Якщо не залишати сміття «на потім», то воно і не накопичуватиметься. Виробляйте у себе і домочадців корисну звичку витирати стіл і мити за собою посуд відразу після їжі, відносити обгортку від цукерки у відро для сміття відразу, як тільки з’їли цукерку, складати вуличний одяг у шафу, як тільки переодяглися в домашній, тощо. Тоді у вас не буде сміттєзвалища з речей на всіх стільцях і дивані, жирних і засохлих плям по всій кухні, обгорток, трамвайних квитків, квитанцій з супермаркету скрізь, де не око не гляне.

2.Оптимізація процесів

Це складне словосполучення застосовується не тільки до промислових гігантів, але і до вашого будинку. Не хапайтеся за все відразу, а просто робіть один раз один блок робіт. Наприклад, протріть усі дзеркала в будинку, або вимийте робочу стінку та плиту з раковиною на кухні, або складіть, нарешті, всі шкарпетки чоловіка в один пакет, усі футболки сина на одну полицю в шафі, всю свою повсякденну косметику в один органайзер, а вихідну – в інший. Однотипна дія вимагатиме обмежену кількість ресурсів (пакет для шкарпеток, комплект ганчір’я та спрей-антижир, рідина для скла), тому справа піде швидше і не займе багато часу.

3.Запас ганчірок та миючих засобів

Ви помічали за собою, що іноді прибирання відкладається тому, що у вас просто немає під рукою потрібної кількості ганчір’я або губок, щоб прямо зараз відмити плиту, раковину, витяжку та робочу стінку на кухні? А якщо все необхідне є під рукою, то й quick cleaning у цьому випадку не є проблемою. Просто купіть заздалегідь 10-15 упаковок з губками, 5-6 пар гумових рукавичок, і по 2-3 ємності кожного миючого засобу: для туалету, кухні, ванної кімнати, скла, посуду, видалення накипу. Термін придатності побутової хімії 2-5 років, тож точно нічого не пропаде.

Як швидко прибирати в домі? Треба, щоб все було під руками: від засобів для чищення до губок.

4.Органайзери, ящики, коробки

Кілька слів у продовження теми оптимізації процесів. Прибирання піде набагато швидше, якщо всі предмети одного призначення (косметика, білизна, інструменти тощо) будуть знаходитися не тільки в одному місці, але і в одному ящику (коробці, органайзері). Чим менше предметів у полі зору – тим вільніше здається приміщення. Тобто, якщо всі олівці, фломастери та інші дрібні предмети дітей скласти в одну коробку з-під взуття, то дитяча кімната виглядатиме акуратніше, ніж якщо все це буде розкидане по підлозі, столу, ліжку і так далі. Те саме і з вашими дрібничками: тримайте флешки, зарядки, навушники, павер-банк і запасний чохол до телефону в одній коробці, і не розкидайте по всіх кімнатах, столах та полицях.

Органайзери - це друзі в чистоті та швидкості прибирання
Органайзери – це друзі в чистоті та швидкості прибирання

5.Прибирайте із задоволенням

Так це можливо! Просто перестаньте думати про прибирання як про справу, яка забирає ваші сили та час, і почніть думати про неї як про дію, яка звільняє ваш життєвий простір від усього непотрібного, відкриває шляхи потокам позитивної енергії та допомагає знайти місце, куди скласти обновки колекції весна-літо поточного сезону. А ще можна перетворити прибирання на змагання чи ритуал: наприклад, засікти час, за який ви миєте плиту, і намагатися щоразу покращити результат. Або перетворюйте кожне прибирання на імпровізований рок-концерт: під шум пилососу – Linkin Park, Metallica або Powerwolf на повну гучність викликають менше нарікань, ніж зазвичай. Перевірено!

Отже, ми вам розкрили топ-5 секретів чистого будинку без виснажливих прибирань. Почніть втілювати прямо зараз, і, можливо, через 2-3 місяці ви назавжди забудете про такий захід, як багатогодинне генеральне прибирання!

Мінімалізм в інтер’єрі – як спосіб менше прибирати

Логіка мінімалізму з погляду прибирання проста: менше речей та меблів — менше витрат сил, енергії, грошей та часу на прибирання.

Мінімалізм в інтер'рі
Мінімалізм в інтер’рі

Мінімалізм у будинку чи квартирі – це мінімальна кількість речей, меблів, дрібничок. І справа навіть не в тому, що речі чи дрібнички сховані і не видно, а їх просто стільки — скільки потрібно сьогодні й зараз — не більше.

МІНІМАЛІЗМ вдома — це менше речей, віддаючи перевагу тим, які дозволяють спокійно та вільно дихати, відпочивати думками та душею.

Ще один момент — мінімалізм як стиль життя дозволяє сконцентруватися на корисніших речах, а не годинами проводити в прибиранні та сумувати від неможливості сконцентруватися на роботі, тому що око постійно спотикається про предмети та пірнає у спогади.

Читайте також: Мінімалізм як стиль життя: геть мотлох і в будинку і в житті!

Чому мінімалізм в облаштуванні простору допоможе заощадити час на прибирання? Та тому що менше меблів, менше пилу, менше сил і часу на те, щоб пересувати меблі.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x