Вас може зацікавити

Що іще цікавого

Фруктові кислоти

Фруктові кислоти

Слово «кислота» може здатися лякаючим для деяких людей, особливо коли йдеться про вашу ніжну шкіру. Але не варто турбуватися. Фруктові кислоти є активними інгредієнтами, які широко використовуються в косметології сьогодні завдяки їх відлущувальним, зволожуючим та омолоджуючим властивостям.

Найімовірніше, багато хто вже чув про шкалу pH, яка коливається від нуля (кисле середовище) до 14 (лужне середовище).

Шкала рН використовується для визначення розчинів кислотності або лужності. Шкала рН знаходиться в діапазоні від 0 до 14, і більшість розчинів потрапляють в цей діапазон, хоча можна отримати рН нижче 0 або вище 14. Все, що нижче 7,0 є кислим, а все, що вище 7,0, є лужним.

Фруктові кислоти
Шкала pH

Середнє значення дорівнює семи, і наша шкіра має приблизно показник 5,5, що робить її кислішою в нормальному стані.

Фруктові кислоти, що містяться в продуктах догляду за шкірою, відносяться до групи альфа-гідроксикислот (AHA). Як і наша шкіра, вони також відносяться до кислої частини шкали, які зазвичай поміщаються в межах від трьох до чотирьох.

Фруктові кислоти включають гліколеву кислоту, молочну кислоту, яблучну кислоту, винну кислоту і лимонну кислоту – зустрічаються в природі у фруктах. (Хоча багато компаній з догляду за шкірою зараз використовують синтетичні версії.)

Усі вони відомі як слабкі кислоти. Як правило, частіше за все ви бачите у засобах догляду за шкірою гліколеву кислоту та молочну кислоту.

Читайте також: Кислотно-лужний баланс: що це?

Які різні типи фруктових кислот і що вони роблять?

Фруктові кислоти вважаються супергероями догляду за шкірою через те, наскільки ефективно вони борються з ознаками старіння: допомагають відлущувати, освітлювати та покращувати тон та текстуру шкіри.

Хоча різні фруктові кислоти діють однаково, кожна з них має унікальний набір переваг. Крім того, зверніть увагу, що хоч вони і називаються «фруктовими кислотами», деякі з них насправді не отримані безпосередньо з фруктів

Альфа-гідроксикислоти послаблюють міжклітинні зв’язки між корнеоцитами – сухими, щільно упакованими клітинами, що становлять зовнішній шар шкіри. Як тільки зв’язки слабшають, корнеоцит легко відшаровується, звільняючи новий шар шкіри під ними. Тьмяні клітини, які колись були нагромаджені, тепер зникли, а гладка поверхня, яка звільнилася від бруду, відбиває світло, а не поглинає його, тому шкіра виглядає такою сяючою.

Розглянемо детальніше основні фруктові кислоти

  • Гліколева кислота: отримана з цукрової тростини і вважається фруктовою кислотою AHA, відмінно підходить для відлущування відмерлих клітин шкіри, щоб зробити її яскравішою і вирівняти колір обличчя.
  • Молочна кислота: зазвичай одержують із молока, але також отримують із деяких фруктів, вона допомагає освітлити темні плями та стимулює вироблення колагену, щоб пом’якшити тонкі лінії та допомогти покращити текстуру шкіри на додаток до м’якого відлущування та освітлення. Також діє як зволожуючий засіб.
  • Лимонна кислота: зазвичай міститься в цитрусових, включаючи апельсини та лимони, її відмінні властивості включають антиоксидантні властивості та здатність освітлювати шкіру та темні плями. Також має в’яжучу дію – допоможе зменшити видимий розмір пор. Стаття, як очистити пори на обличчі – тут.
  • Яблучна кислота: отримана з яблук, допомагає освітлити, тонізувати та збільшити вироблення колагену, що допомагає підвищити еластичність шкіри.
  • Мигдальне масло: отримане з гіркого мигдалю, допомагає у боротьбі з виділенням шкірного сала та прищами. Як і інші кислоти, також відлущує, освітлює та покращує текстуру.

Читайте також: AHA-кислоти, BHA-кислоти, PHA-кислоти для шкіри

Пілінги на основі кислот для шкіри

Чим відрізняються пілінг від мікропілінгу на основі кислот?

Коли ви чуєте слово «пілінг» стосовно догляду за шкірою, асоціація відразу виникає із поняттям відлущування шкіри. Пілінги бувають різної концентрації: найглибші проникають у середній шар шкіри (дерму), інші – м’яко відлущують поверхню верхнього шару шкіри (епідермісу).

Останній вважається «мікропілінгом» у тому сенсі, що він впливає лише на поверхневий, зовнішній шар епідермісу. Він м’який, ніжний та відмінно підходить для щоденного (або навіть дворазового!) застосування.

З іншого боку, глибокі пілінги (такі як трихлороцтова кислота або феноловий пілінг) застосовуються в контрольованих умовах косметологічного кабінету під наглядом сертифікованого фахівця і, хоча вони дуже ефективні, часто вимагають від кількох днів до кількох тижнів відновлення після процедури.

Як часто ви повинні використовувати фруктові кислоти для шкіри?

Як часто ви використовуєте фруктові кислоти, залежить від складу продукту. Наприклад, якщо ви використовуєте концентрованіший продукт, скажімо, м’який пілінг в домашніх умовах, то зазвичай ідеально підходить один або два рази на тиждень.

Фруктові кислоти вважаються шкідливими для шкіри?

Так, термін «кислота» може бути досить страшним і навіть шкідливим. Але фруктові кислоти/AHA досить м’які при їхньому безрецептурному застосуванні, і багато типів шкіри виграють від постійного використання. Єдиним винятком буде якщо у вас дуже чутлива шкіра (наприклад із куперозом). Для людей з чутливим типом шкіри рекомендується спочатку проконсультуватися з косметологом або дерматологом.

Чи потрібний вам SPF після застосування засобу з фруктовою кислотою?

Правда в тому, що ви повинні наносити SPF щодня, незалежно від того, який у вас ритуал для догляду за шкірою. Тим не менш, фруктові кислоти можуть зробити вашу шкіру більш світлочутливою, тобто сприйнятливішою до сонця, тому захист дуже важливий. Дерматологи рекомендують наносити сонцезахисний крем широкого спектру дії з SPF 30 та вище кожні 2-4 години.

Тому, включення фруктових кислот дає вашій шкірі: покращення бар’єрної функції шкіри, збереження шкіри зволоженою та здоровою, збереження молодого та яскравого кольору обличчя як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте x