При застуді або загальному ослабленні організму перше, що починає боліти – це горло. Саме із горла починається розповсюдження всіх вірусів та бактерій. У вас болить горло і ви не знаєте, що робити?
Лікування горла відбувається відповідно до причини болю, і ніяк по-іншому. Спочатку дізнайтеся причину, а потім визначайтеся, які ліки від горла вам підходять в цьому випадку. І краще лікування погоджувати із сімейним лікарем, щоб уникнути подальших ускладнень. В статті розглянемо причини болю в горлі, які найчастіше трапляються, та можливі способи лікування.
Содержание
Чому болить горло?
Причин болю в горлі може бути безліч, і що плутає хворих – це схожість симптомів. Глобальні причини, які визначають типи хвороб: це віруси, бактерії або інші причини.
Які вірусні хвороби можуть викликати біль в горлі:
- фарингіт вірусний – симптоматика дуже схожа зі стрептококовим: сухий кашель, збільшення лімфатичних вузлів, висока температура;
- ентеровіруси – висипи на долонях, ступнях, підвищення температури та біль у горлі;
- аденовіруси: почервоніння горла та набряк, слабкість, біль під час ковтання; риніти та кашель; набряки очей;
- інфекційний мононуклеоз — кашель та збільшення лімфатичних вузлів, що провокує дискомфорт при ковтанні та біль у горлі, висипи.
Важливо! Біль у горлі або набряк – це перші ознаки того, що в організми є патологічні процеси, виявивши які із самого початку можна значно пришвидшити процес лікування та одужання. Не займайтеся самолікуванням – звертайтеся до лікаря за допомогою, який назначить ефективні ліки від горла.
Радимо перейти на сайт https://apteka-ds.com.ua/catalog/preparaty-vid-hrvi-ta-zastudy та ознайомитися із можливими препаратами проти застуди та болю в горлі.
Які бактеріальні хвороби викликають біль у горлі:
- тонзиліт – різко піднімається температура та з’являється набряк в горлі, дискомфорт при ковтання та сильний біль, слабкість.
- фарингіт стрептококовий – червоне горло та лихоманка, набряк мигдаликів, сухий кашель нападами, який важко припинити.
Інші причини, які провокують біль в горлі:
- алергічні реакції;
- риніти,
- грибки;
- пухлини;
- куріння;
- сухість повітря.
Перелічені хвороби – це далеко не всі, а лише самі розповсюджені. І кожна із них має свої методи лікування, звісно частина з них схожі між собою, але лікарські засоби відрізняються.
Які ліки від болю в горлі обрати
Препарати, які можна застосовувати для усунення болю в горлі: льодяники або таблетки, пастилки, розчини для полоскання або сиропи. Часто починають саме с полоскання, щоб в горлі не розповсюджувалися віруси та бактерії, а також для полегшення стану.
Щоб знеболити горло та полегшити перебіг хвороби можна застосовувати спрей або пастилки. Це зручно та дієво, адже направлено саме на осередок запального процесу.
В якості розчину для полоскання можна використовувати: Хепілор, Сангвіритрин, Ротокан, Хлорофіліпт (спиртовий) та інші.
Льодяники або таблетки можуть бути: Фарингосепт, Нео-ангін, Бронхо Веда, Стрепсілс тощо.
Рекомендації при лікуванні горла:
- Багато пити: чай із лимоном( теплий, не гарячий), компоти або морси, також в чай додавати імбир (як антисептичний засіб).
- Регулярно полоскати типи препаратами, які прописав лікар.
- Застосовувати фізіотерапевтичні методи: наприклад, ультрафіолет.
- Зволоження повітря в кімнаті.
- Відмовитися на час лікування від куріння та вживання алкоголю.
- Відпочинок та міцний сон – помічники швидкого одужання.
Іще одна особливість болю в горлі, що він може виникати при хворобах шлунку. Коли підвищена кислотність або рефлюкс, гастрит або язва також провокують кашель та дискомфорт у горлі. Ось чому важливо вияснити причину, а вже потім лікувати.
Будьте здорові!
Занимаюсь маркетингом и продвижением корпоративных сайтов, блогов и интернет-магазинов, брендов. Иногда пишу и творю тут, на моем ресурсе.