Ліки від горла

Ліки від горла: які обрати та які причини болю можуть бути

При застуді або загальному ослабленні організму перше, що починає боліти – це горло. Саме із горла починається розповсюдження всіх вірусів та бактерій. У вас болить горло і ви не знаєте, що робити?

Лікування горла відбувається відповідно до причини болю, і ніяк по-іншому. Спочатку дізнайтеся причину, а потім визначайтеся, які ліки від горла вам підходять в цьому випадку. І краще лікування погоджувати із сімейним лікарем, щоб уникнути подальших ускладнень. В статті розглянемо причини болю в горлі, які найчастіше трапляються, та можливі способи лікування.

Чому болить горло?

Причин болю в горлі може бути безліч, і що плутає хворих – це схожість симптомів. Глобальні причини, які визначають типи хвороб: це віруси, бактерії або інші причини.

Які вірусні хвороби можуть викликати біль в горлі:

 • фарингіт вірусний – симптоматика дуже схожа зі стрептококовим: сухий кашель, збільшення лімфатичних вузлів, висока температура;
 • ентеровіруси – висипи на долонях, ступнях, підвищення температури та біль у горлі;
 • аденовіруси: почервоніння горла та набряк, слабкість, біль під час ковтання; риніти та кашель; набряки очей;
 • інфекційний мононуклеоз — кашель та збільшення лімфатичних вузлів, що провокує дискомфорт при ковтанні та біль у горлі, висипи.

Важливо! Біль у горлі або набряк – це перші ознаки того, що в організми є патологічні процеси, виявивши які із самого початку можна значно пришвидшити процес лікування та одужання. Не займайтеся самолікуванням – звертайтеся до лікаря за допомогою, який назначить ефективні ліки від горла.

Радимо перейти на сайт https://apteka-ds.com.ua/catalog/preparaty-vid-hrvi-ta-zastudy та ознайомитися із можливими препаратами проти застуди та болю в горлі.

Які бактеріальні хвороби викликають біль у горлі:

 • тонзиліт – різко піднімається температура та з’являється набряк в горлі, дискомфорт при ковтання та сильний біль, слабкість.
 • фарингіт стрептококовий – червоне горло та лихоманка, набряк мигдаликів, сухий кашель нападами, який важко припинити.

Інші причини, які провокують біль в горлі:

 • алергічні реакції;
 • риніти,
 • грибки;
 • пухлини;
 • куріння;
 • сухість повітря.

Перелічені хвороби – це далеко не всі, а лише самі розповсюджені. І кожна із них має свої методи лікування, звісно частина з них схожі між собою, але лікарські засоби відрізняються.

Почему болит болит горло

Які ліки від болю в горлі обрати

Препарати, які можна застосовувати для усунення болю в горлі: льодяники або таблетки, пастилки, розчини для полоскання або сиропи. Часто починають саме с полоскання, щоб в горлі не розповсюджувалися віруси та бактерії, а також для полегшення стану.

Щоб знеболити горло та полегшити перебіг хвороби можна застосовувати спрей або пастилки. Це зручно та дієво, адже направлено саме на осередок запального процесу.

В якості розчину для полоскання можна використовувати: Хепілор, Сангвіритрин, Ротокан, Хлорофіліпт (спиртовий) та інші.

Льодяники або таблетки можуть бути: Фарингосепт, Нео-ангін, Бронхо Веда, Стрепсілс тощо.

Рекомендації при лікуванні горла:

 1. Багато пити: чай із лимоном( теплий, не гарячий), компоти або морси, також в чай додавати імбир (як антисептичний засіб).
 2. Регулярно полоскати типи препаратами, які прописав лікар.
 3. Застосовувати фізіотерапевтичні методи: наприклад, ультрафіолет.
 4. Зволоження повітря в кімнаті.
 5. Відмовитися на час лікування від куріння та вживання алкоголю.
 6. Відпочинок та міцний сон – помічники швидкого одужання.

Іще одна особливість болю в горлі, що він може виникати при хворобах шлунку. Коли підвищена кислотність або рефлюкс, гастрит або язва також провокують кашель та дискомфорт у горлі. Ось чому важливо вияснити причину, а вже потім лікувати.

Будьте здорові!

Подпишись на наш канал

Post Author: Таня Нестеренко

Занимаюсь маркетингом и продвижением сайтов (корпоративных сайтов, блогов и интернет-магазинов), брендов. Иногда пишу и творю тут, на моем ресурсе.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *